۵۰ معدن در مسیر برق رسانی قرار گرفت
۵۰ معدن در مسیر برق رسانی قرار گرفت
اقتصادوتجارت : با هماهنگی طرح احیای معادن کوچک مقیاس و از طریق طرح زیرساخت ۵۰ معدن در استان خراسان جنوبی در مسیر برق رسانی قرار گرفت.

سید رضا عظیمی؛ مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با بیان این مطلب گفت: شناسایی، معرفی و حمایت از ایجاد و توسعه زیرساخت ها یکی از روش های مهم احیا، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس می باشد که سال‌های اخیر در راستای فعال سازی پتانسیل های معدنی استان‌ها، همه ساله پس از دریافت پروژه های مهم از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها ، نسبت به پایش و بررسی، اولویت بندی، مطالعه و اجرای ان توسط طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی با همکاری طرح احیا اقدام می شود.

عظیمی در ادامه افزود: شهرستان نهبندان دارای ۹۱ معدن فعال و ۵۱ معدن غیرفعال و دارای بیش از ۹۲ میلیون تن ذخیره قطعی و تولید سالانه ۱ میلیون تن ماده معدنی با اشتغال ۸۷۵ نفر است، که با راه اندازی ۵۱ معدن غیرفعال قابلیت افزایش ۴۹۰ هزارتن تولید سالانه و اشتغال ۵۰۰ نفر را دارا است.

مدیر اجرایی طرح احیای معادن کوچک مقیاس خاطر نشان کرد: در این راستا یکی از پروژه های مهم استان خراسان جنوبی عملیات اجرایی برق رسانی به معادن مسیر نهبندان- شاهکوه است که با میزان سرمایه گذاری ، ۱۰۰ میلیارد تومان در آذرماه سال جاری اجرایی شد.

به گفته عظیمی میزان اشتغالزایی زایی مستقیم پروژه به ۷۰ نفر می رسد و عمده معادن این مسیر سنگ های تزیینی و طلا است و با این خط انتقالی به طول ۶۵ کیلومتر ، برق رسانی ۵۰ معدن در این منطقه صورت خواهد گرفت.