برنامه بانک توسعه صادرات دراجرای تسهیلات بدون ضامن
برنامه بانک توسعه صادرات دراجرای تسهیلات بدون ضامن
اقتصادوتجارت : معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات گفت: این بانک به عنوان نهاد توسعه‌ای و تخصصی با پرداخت تسهیلات کلان به صادرکنندگان از تولید محصولات راهبردی صادرات محور حمایت مالی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، رضا ساعدی فر معاون اعتبارات و عضو هیات عامل این بانک در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز با اشاره به بخشنامه جدید وزارت اقتصاد درخصوص پرداخت تسهیلات خرد توسط شبکه بانکی به متقاضیان گفت: پرداخت تسهیلات خرد در گذشته نیز توسط بانک‌های کشور به متقاضیان با ضمانت کارمند رسمی انجام می شد، اما مطابق بخشنامه اخیر، پرداخت تسهیلات خرد تا سقف یک میلیارد ریال بدون ضامن و صرفاً حسب مورد با دریافت چک، سفته و گواهی کسر از حقوق فرد متقاضی انجام می شود.
وی بیان کرد: این طرح در بانک توسعه صادرات ایران نیز به عنوان یک بانک دولتی و بر اساس بخشنامه اخیر وزارت امور اقتصادی و دارایی اجرا می‌شود اما با توجه به اینکه مشتریان این بانک را اشخاص حقوقی و همچنین تجار و بازرگانان تشکیل می‌دهند اغلب تقاضای دریافت تسهیلات کلان دارند و مشمول این بخشنامه نمی شوند.
ساعدی فر افزود: در صورت ارایه تقاضای تسهیلات خرد از سوی مشتریان بانک توسعه صادرات ایران شعب این بانک مطابق بخشنامه اخیر بدون دریافت ضمانت کارمند رسمی تسهیلات خرد پرداخت می کنند.
معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران ادامه داد: مطابق این بخشنامه، پرداخت تسهیلات خرد به کارکنان، بازنشستگان، مستمری‌بگیران بخش‌های دولتی،عمومی و خصوصی که حقوق ماهانه خود را از بانک‌ها دریافت می‌کنند، اولویت دارد.
عضو هیات عامل بانک توسعه صادرات ایران، هدف از اجرای این طرح را تسهیل و تسریع در دسترسی مردم برای دریافت تسهیلات خرد عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: پرداخت این نوع تسهیلات، مطابق با بخشنامه اخیر به معنای اعطای وام جدید برای متقاضیان نیست بلکه صرفا شرایط پرداخت تسهیلات خرد تغییر کرده است.