ارزش قراردادهای توسعه زیرساخت در منطقه ویژه لامرد به ۲۰ هزار میلیارد ریال رسید
ارزش قراردادهای توسعه زیرساخت در منطقه ویژه لامرد به ۲۰ هزار میلیارد ریال رسید
اقتصادوتجارت :این میزان سرمایه گذاری در پروژه های زیرساخت منطقه صورت گرفته است که از جمله آن ها می توان به ‌احداث زیرساخت‌های سیویل، طراحی، خرید، نصب و راه‌اندازی باسکول دوم منطقه، احداث خط انتقال ۴ مداره برق ۱۳۲ کیلوولت، پروژه احداث سوله انبار گمرک و یک سوله انبار منطقه (سرپوشیده) و… از اقدامات توسعه ای منطقه ویژه لامرد در بخش زیرساخت به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو به مناسبت دهه فجر حاکی است، این میزان سرمایه گذاری در پروژه های زیرساخت منطقه صورت گرفته است که از جمله آن ها می توان به ‌احداث زیرساخت‌های سیویل، طراحی، خرید، نصب و راه‌اندازی باسکول دوم منطقه، احداث خط انتقال ۴ مداره برق ۱۳۲ کیلوولت، پروژه احداث سوله انبار گمرک و یک سوله انبار منطقه (سرپوشیده) و… از اقدامات توسعه ای منطقه ویژه لامرد در بخش زیرساخت به شمار می رود.

سرمایه گذاری جدید منطقه

از جمله سرمایه گذاری های صورت گرفته در این منطقه ویژه اقتصادی می توان به انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری در حوزه پتروشیمی برای نخستین بار و برنامه امضای قرارداد با سه پتروشیمی دیگر تا پایان سال نام برد.

۲ طرح برجسته منطقه در سطح ملی

خرید تضمینی آب از سرمایه گذار بخش خصوصی در قالب طرح انتقال آب از خلیج فارس به منطقه ویژه اقتصادی لامرد و همچنین عملیات احداث آزاد راه لامرد به پارسیان را می توان از دیگر اقدامات برجسته منطقه اقتصادی لامرد نام برد.

منطقه ویژه اقتصادی لامرد از مجموعه های تحت پوشش ایمیدرو در جنوب استان فارس و همجوار با دو استان هرمزگان و بوشهر (عسلویه) قرار دارد