کاهش مصرف نمک با استفاده از برف روب های مکانیزه در شمال تهران
کاهش مصرف نمک با استفاده از برف روب های مکانیزه در شمال تهران
اقتصادوتجارت : کاهش مصرف نمک با به کار گیری ۵۵ دستگاه برف روب مکانیزه و جلوگیری از روش های برف روبی سنتی و حفظ محیط زیست، در شمال تهران انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی شهردارى منطقه يك، افشین خدامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه دراختتاميه مميزى استاندارد بين المللي ايزو ١٤٠٠١:٢٠١٥ که با حضور معاونين، شهرداران نواحی، مديران ادارات و تیم مميزی و ارزیابان شنبه ۱۸ دی ماه برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: ارتقای موضوعات زیست محیطی برای هر سازمانی واجب و الزامی است و سازمان شهرداری ها به دلیل ارتباط مستقیم با مقوله های زیست محیطی نیاز به این ارزیابی ها و استانداردهای بین المللی دارد و منطقه يك به عنوان منطقه پيشرو در كسب استانداردهای زيست محيطی همه تلاش خود را برای ارتقاء این موضوعات و جلب مشارکت های مردمی به کار می گیرد.
خدامی با اشاره به اقدامات زیست محیطی در ستاد برف روبی منطقه یک افزود: وی یکی از مشکلات سیستم فاضلاب منطقه را موقعیت کوهستانی منطقه و عدم اجرای کامل شبکه سپتیک عنوان کرد و گفت: سیستم اتصال فاضلاب به فاضلاب شهری هنوز به طور کامل در منطقه یک انجام نشده و این اقدام توسط چاه های جذبی در حال انجام است که امیدواریم در سال آتی این شبکه کامل شود.
معاون شهردار منطقه یک رعایت الزامات HSE را در دستور کار معاونت های اجرایی دانست و گفت: همه پیمانکاران و شرکت های اجرایی موظف به رعایت این الزامات هستند و این امر در حوزه های عمرانی و ترافیکی بسیار جدی رعایت می شوند.
وی تصریح کرد: آموزش زیست محیطی به عنوان رکن اصل حرکت به سمت توسعه پایدار بین شهروندان، کارمندان، پیمانکاران اجرا شده است و معاونت های اجرایی در این خصوص برای فرهنگ سازی مناسب در کنار هم قرار گرفته اند تا این مهم در جامعه نهادینه شود.
گفتنی است در اين مراسم به طرح ريزى مناسب استاندارد مذكور در سطح منطقه و بيان نقاط ضعف و قوت توسط تيم مميزی اشاره و توصيه هایی به منظور بهبود عملكرد در پياده سازی اين استاندارد ارائه شد و تیم مميزی و ارزیابان، گواهينامه ايزو ١٤٠٠٠١:٢٠١٥ را بدون هيچگونه عدم انطباق در سطح منطقه ، تمديد كردند و از پيشرفت عملكرد منطقه نسبت به سال پيش ابراز رضايت كردند.