دره فرحزاد باید فرحزاد شود
دره فرحزاد باید فرحزاد شود
اقتصادوتجارت : شهردار منطقه2 در ششمین جلسه قرارگاه اجتماعی که با هدف برنامه ریزی و هماهنگی بین سازمان ها در احیای محیط طبیعی رود دره فرحزاد برگزارشد، گفت: دره فرحزاد در گذشته به عنوان نقطه فرح بخش شهر شناخته می شد و بایستی با احیای آن، رود دره به هویت خود بازگردد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، مهدی صالحی، شهردار منطقه در این نشست که با حضور معاون دادستان و سرپرست ناحیه۲،فرماندهان نیروی انتظامی و مدیران و نمایندگان ادارات خدمات رسان برگزار شد ،ضمن ارائه گزارش آخرین اقدامات در خصوص ساماندهی مسائل و آسیب های اجتماعی دره فرحزاد گفت: احیا و ساماندهی رود دره‌ فرحزاد به یکی از اهداف مشترک ارگان‌های مرتبط تبدیل شده است و این مساله نیازمند اهتمام جدی همه نهادها و مشارکت شهروندان است.
وی با اشاره به اینکه دره فرحزاد نقطه گمشده شهر است،گفت: رود دره فرحزاد یکی ازظرفیت های ارزشمند و با اصالت تهران است که توسعه شهر نشینی ساختار طبیعی و هویت آن را تحت تاثیر قرارداده است .
شهردار منطقه۲ به قدمت تاریخی محله فرحزاد و ساکنین محله اشاره کرد و گفت: بی توجهی به دره فرحزاد و بروز آسیب های اجتماعی در حاشیه این رود دره ، محله فرحزاد را نیز به محیطی به دور از شان ساکنین با اصالت محله تبدیل کرده است .درهمین راستا مدیریت شهری و سایر دستگاه ها براین باورند که کودکان و آینده سازان این محل نباید شاهد معضلات اجتماعی همچون تجمع افراد معتاد در محله خود باشند و باید محله فرحزاد را به محله ای درخور شان این شهروندان قدیمی تهران تبدیل کرد .
وی احقاق حقوق شهر، شهروندان و ساکنین محله فرحزاد را از مهم ترین اهداف طرح احیای رود دره فرحزاد برشمرد و گفت:
رودخانه‌ها یک حریم وبستر دارند و می بایست از هرگونه آسیب به حریم آن جلوگیری کرد.
شهردار منطقه۲ با اشاره به اینکه یکی از حقوق قانونی شهروندان استفاده از فضای‌های بکر شهر است، عنوان کرد: شهرداری تلاش دارد تا با آماده‌سازی بستر و حریم این رودخانه شرایط را برای استفاده شهروندان مهیا کند.