اقتصادوتجارت : مدیر کل بازرسی ویژه و امور تعزیرات سازمان حمایت از انجام بیش از 16 هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی، غیرصنفی و بنگاه های اقتصادی بصورت گشت بازرسی در سطح کشور از ابتدای دی ماه سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ؛ سید مجتبی سجادی جزی اظهار داشت : بازرسان سازمان های صنعت ، معدن و تجارت استانها حسب وظیفه ذاتی خود طی دی ماه امسال اقدام به برگزاری ۱۶ هزار و ۸۳۴ مورد گشت بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی در سطح کشور کرده اند. وی با اعلام اینکه طی همین مدت،۵ هزار و ۳۱ مورد پرونده تخلف اعم از گران‌فروشی، کم فروشی و … تشکیل شده است ، متذکر شد : در حال حاضر نیز گشت های بازرسی نظارتی با حضور بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها و سازمان تعزیرات حکومتی و همکاری دیگر دستگاههای ذیصلاح از جمله وزارت جهاد کشاورزی، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری، اتاق اصناف و اتحادیه ها و… به طور جد در سطح استانها در حال انجام است
مدیر کل بازرسی ویژه و امور تعزیرات همچنین ، میزان ارزش پرونده های متشکله را بالغ بر ۹۴۶ میلیارد و ۴۷۱ میلیون ریال عنوان و ادامه داد: کلیه این پرونده ها جهت رسیدگی و صدور رای به شعب تعزیرات حکومتی استانها ارسال شده است.
این مقام مسئول با بیان این مطلب افزود : با توجه به نزدیکی به ایام پایانی سال و برای خدمت‌رسانی به مردم و تسریع در اقدامات لازم، گشت‌های بازرسی نظارتی فعال تر از گذشته در قالب اکیپ‌های سیار در ساعات اداری و غیر اداری به اتفاق نمایندگان دستگاه‌های نظارتی کار بازرسی را انجام می‌دهند.
به گفته وی ، هدف از برگزاری گشت‌های بازرسی ، پیشگیری از وقوع تخلف و در راستای نظارت بر واحدهای صنفی اعم از تولیدی و توزیعی و خدماتی، قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه و برخورد با تخلفات در حوزه احتکار و گرانفروشی است.
سید مجتبی سجادی تاکید کرد : تلاش می‌شود تا با اعمال نظارت و برخورد با هرگونه اخلال در بازار، دست سوداگران کوتاه شده و میزان بروز تخلفات به حداقل برسد.
مدیر کل بازرسی ویژه و امور تعزیرات سازمان حمایت از شهروندان تقاضا کرد چنانچه اطلاعی از وقوع هرگونه تخلف اعم از احتکار، گرانفروشی، تقلب و دیگر موارد دارند مراتب را طی تماس با شماره تلفن ۱۲۴، اطلاع رسانی کنند تا پیگیری قانونی انجام شود.