احداث پهلوگاه اضطراری در حاشیه بزرگراه شهید چمران
احداث پهلوگاه اضطراری در حاشیه بزرگراه شهید چمران
اقتصادوتجارت : معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 2 تهران از احداث پهلوگاه توقف اضطراری به منظور کاهش حوادث رانندگی در بزرگراه شهید چمران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، امیرحسین حیدرنیا با اشاره به برنامه های مدیریت شهری در ارتقای ایمنی شبکه بزرگراهی و کاهش خسارات ناشی از تصادفات احتمالی گفت:احداث پهلوگاه توقف اضطراری به عنوان یکی از طرح های ترافیکی در بزرپراه شهید چمران محدوده آتی ساز اجرا شد.
وی ضرورت ایجاد این پهلوگاه ها را توقف خودروها در زمان های اضطراری از جمله رفع نقص فنی خودرو، توقف خودرو به علت تصادف و یا امدادرسانی خودروهای امدادی اعلام کرد و گفت: از آنجا که توقف خودروها در حاشیه بزرگراه ممنوع است، با هدف افزایش ایمنی خودروهایی که به دلایل مختلف از جمله نقص فنی مجبور به توقف در حاشیه این بزرگراه هستند در دستور کار این معاونت قرار گرفت.
معاون شهردارمنطقه ۲ گفت:عملیات اجرایی احداث این پهلوگاه ها با هماهنگی پلیس راهور به طول ۱۲۰متر در مسیر شمال به جنوب این محور محدوده ساختمان های آتی ساز در دستور کار قرار گرفت.
حیدرنیا احداث پهلوگاه در بزرگراه یادگار امام (ره) را ازدیگر اقدامات اجرایی برشمرد و افزود: همزمان طرح تعریض مسیر جنوب به شمال بزرگراه یادگارامام (ره)، فضای پهلوگاهی برای ارتقای ایمنی بزرگراه انجام شد.
وی افزود: امیدواریم با اجرای این طرح، کاهش تصادفات در محدوده فوق الذکر و عدم پس زدگی بار ترافیکی ناشی از توقف در متن بزرگراه را شاهد باشیم.