اجرای سنجش و پایش سلامت شهروندان منطقه۲
اجرای سنجش و پایش سلامت شهروندان منطقه۲
اقتصادوتجارت : سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه2 گفت:همزمان با هفته سلامت با برپایی میزخدمت،طرح غربالگری، سنجش و پایش سلامت شهروندان درحال انجام است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲؛ اکرم رجای با اشاره به اهمیت موضوع سلامت شهروندان گفت: هفته ملی سلامت فرصت مناسبی برای آگاهی بخشی و حساس سازی شهروندان برای مراقبت از سلامت خود است و برهمین اساس مدیریت شهری در راستای مسئولیت اجتماعی خود در ارتقای سلامت جامعه منطقه اقدام به برپایی میزخدمت کرد.
وی فزود: در میزخدمت با حضور پزشك عمومي، پزشك متخصص زنان ، اورولوژي، داخلي و … ،خدمات سلامحور همچون انجام تست بايواسكن بدن ، تست قند خون ، مشاورتغذیه ، مشاور خانواده و… ارائه می شود.
رجای گفت: با توجه به شعار هفته ملی سلامت تحت عنوان “سلامت ما ،حال خوب ما” ، برنامه های آموزشی با هدف آگاهی بخشی و تشویق شهروندان به مشارکت در توسعه برنامه های بهداشتی اجرا می شود.
سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه۲ افزود: بدین منظور گذر سلامت در بوستان شهرآرا با برپایی غرفه های متنوع و ارائه خدمات سلامت محور به مدت یک هفته میزبان شهروندان است.
وی هدف اساسی از اجرای برنامه های هفته ملی “سلامت ” را ارتقا سطح کمی و کیفی سلامت شهروندان و رسیدن به حال خوب در تمام مراحل زندگی،توانمندسازی اجتماعی و فرهنگی شهروندان متناسب با سبک زندگی ایرانی-اسلامی و… برشمرد .