مخزن ۲۰۰۱C پتروشیمی بوعلی سینا افتتاح شد
مخزن ۲۰۰۱C پتروشیمی بوعلی سینا افتتاح شد
اقتصادوتجارت : مخزن ۲۰۰۱C پتروشیمی بوعلی سینا که در آتش سوزی سال ۱۳۹۵ از بین رفته بود، طی آیینی با حضور مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، عبدالعلی علی عسکری به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل پتروشیمی بوعلی سینا ضمن تبریک ایام اللّه دهه مبارک فجر گفت: مخزن ۲۰۰۱C یکی از مخازن مهم خوراک شرکت پتروشیمی بوعلی سینا به شمار می‌رود. که پس از جمع آوری بقایای به جا مانده از حادثه سال ۹۵، قراردادی با یکی از شرکت‌های ایرانی منعقد شد. و تمامی مراحل طراحی، ساخت و نصب مخزن توسط شرکت های ایرانی به اجرا رسید. و توانستیم ظرف مدت ۲ سال علاوه بر ارتقاء تجهیزات کنترل و ایمنی، مخزن را تکمیل و وارد مدار سرویس کنیم.

وی افزود: قطعاً این مخزن با افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت ذخیره سازی خوراک، نقشی استراتژیک در جریان پایداری و ضمانت تولید بدون ریسک شرکت خواهد داشت. و باعث افزایش سود ۵ میلیون دلاری در سال خواهد شد. همچنین در سال جاری، با تلاش همکاران توانستیم علاوه بر افزایش ظرفیت تأمین خوراک، محصولات را به صورت کامل به فروش برسانیم. که نتیجه این تلاش، تولید ۱۱۰ درصدی نسبت به ظرفیت تولید بود که به آن دست یافتیم. و این بدین معنا است که در سال جاری ۱۰ درصد بیشتر از ظرفیت اسمی تولید کرده‌ایم. و سود خوبی عاید سهامداران شده است.

دیگر پروژه‌های در دست اجرا

ایشان با اشاره به دیگر پروژه‌های در دست اجرای این شرکت تصریح کرد: همچنین برج واحد پارازایلین شرکت پتروشیمی بوعلی سینا با ارتفاع ۱۰۰ متر، وزن ۱۲۰۰ تن و ۱۴۸ سینی، توسط متخصصین داخل کشور مراحل طراحی، ساخت و نصب را گذرانده است. و هم اکنون ۲ کوره دیگر این واحد که توسط متخصصین داخلی طراحی و ساخته شده بود در مراحل نصب قرار دارد. و امیدواریم ظرف چند ماه آینده به مرحله راه‌اندازی واحد برسیم.

احمدزاده با تشریح پروژه پارازایلن افزود: محصولات این واحد خوراک واحد تندگویان را تأمین خواهد کرد. و سالانه بیش از ۶۰ میلیون دلار به سود شرکت پتروشیمی بوعلی سینا خواهد افزود.

وی در ادامه با اشاره به صرفه جویی ارزی انجام شده در پروژه‌های این شرکت اضافه کرد: در داخلی سازی پروژه‌ها، از خروج حدود ۳۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شده است.

مخزن یاد شده، در زمینی به مساحت ۱۱۲۴۰ متر مربع و مدت زمان ۲ سال به صورت استوانه‌ای در ارتفاع ۲۰ متر و قطر ۵۲ متر احداث شده است که دارای ظرفیت ذخیره سازی ۳۸۰۰۰ متر مکعب می باشد.