تصمیمات جدید ستاد مدیریت بحران کرونای شهرداری تهران
تصمیمات جدید ستاد مدیریت بحران کرونای شهرداری تهران
اقتصادوتجارت : نشست اضطراری ستاد مدیریت بحران کرونای شهرداری تهران با حضور سازمان ها و نهادهای عضو این ستاد در سالن مرکز فرماندهی شهر تهران برگزار شد و با توجه به روند صعودی ابتلا به سویه جدید کرونا در شهرها و لزوم رعايت بيش از پيش شیوه نامه های بهداشتي تصمیماتی برای مقابله و کنترل شیوع این بیماری در تهران اتخاذ شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، در این نشست در خصوص لزوم واكسيناسيون صد در صدي كاركنان شهرداری، الزام استفاده از ماسك در محيط كار، ممانعت از ورود افراد داراي علائم بيماري به محل كار و پيگيري قرنطينه کارکنان دارای علائم بیماری توسط بالاترين مقام مسئول بحث و تبادل نظر شد.

اسماعیل سلیمی سرپرست معاونت پیشگیری و کاهش خطر سازمان مدیریت بحران تهران در این نشست بر تهیه دستورالعمل و سازو کار اجرایی بهره برداری از ظرفیت نیروهای داوطلب واکنش اضطراری محله که به اختصار دوام نامیده می شوند به عنوان ثبات در کمک رسانی به واکسیناسیون شهروندان تاکید کرد.

در این نشست همچنین مقرر شد کارگروهی با محوریت بخش برنامه‎ریزی ستاد و عضویت نمایندگان شرکت شهر سالم، اداره کل سلامت و معاونت امور مناطق تشکیل و دستورالعمل اجرایی در مورد رعایت پروتکل‎های بهداشتی و فاصله‎گذاری فیزیکی در اماکن وابسته به شهرداری تهران (شامل تشریح جزئیات نحوه ورود و خروج کارکنان، محدودیت‎های تردد، کنترل مراجعین، غربالگری کارکنان، تعطیلی اماکن و سایر موارد مرتبط) تهیه و ابلاغ شود.

همچنین مقرر شد از زمان ابلاغ دستورالعمل اماکن مهم پرتجمع تحت اختیار شهرداری تهران، شامل سالن‎های ورزشی سرپوشیده، فرهنگسراها (بخش عمومی)و سراهای محلات تعطیل شوند.

اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از تجمع زیاد شهروندان و رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی در فروشگاه‏های شهروند و میادین میوه و تره‎بار و سایر مراکز مشابه و بررسی مجدد امکان‎سنجی دورکاری و یا تسهیل در مرخصی کارکنان با توجه به اسناد بالادستی نیز از دیگر مصوبات این نشست بود.