بازنشستگان نگران نباشند/ متناسب سازی انجام می شود
بازنشستگان نگران نباشند/ متناسب سازی انجام می شود
اقتصادوتجارت : سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: حتما کسری بودجه و منابع داریم اما متناسب سازی را با همه فشارهایی که به ما وارد می شود اجرا و ماه به ماه حقوق را بر اساس آن می پردازیم.

اقتصادوتجارت : میرهاشم موسوی، در واکنش به مباحث مطرح شده اخیر پیرامون احتمال بازپس‌گیری سهام واگذارشده دولت به سازمان تامین اجتماعی جهت تهاتر مطالبات بیمه‌‎ای سازمان مزبور از دولت و همچنین اجرای طرح متناسب سازی مستمری‎ها که در دولت قبل انجام شده بود گفت: این یک مشکل قانونی میان ما، مجلس و دولت است که حل خواهد شد و مشکل خاصی در رابطه با این ۶۹ هزار میلیارد تومان نداریم.

وی در پاسخ به اینکه آیا در صورت جدی شدن این موضوع، تامین بارمالی همسانسازی حقوق بازنشستگان با مشکل مواجه نخواهد شد؟ گفت: متناسب سازی را با همه فشارهایی که به ما وارد می شود اجرا می کنیم و ماه به ماه حقوق را بر اساس متناسب سازی می پردازیم.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی افزود: طبق روال ماه های گذشته حقوق بازنشستگان را پرداخت کردیم.

موسوی درباره روبه رو شدن این سازمان با کمبودهای بودجه ای نیز گفت: حتما کسری بودجه و منابع داریم. متناسب سازی یک باری بود که بر اساس شرایط اقتصادی کشور به صندوق بیمه ای ما تحمیل شد، اما تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که پرداخت های ما به روز باشد. طی دوماهی که بنده مسئولیت سازمان را برعهده گرفتم حقوق ها سرموعد مقرر پرداخت شده و مشکل خاصی نبوده است؛ اما خب کسری منابع داریم و راهکارهایی را برای جبران منابع پیش بینی کرده ایم. ان شاءالله تا پایان سال مشکلی نخواهیم داشت.