امکان تشکیل «خانه هلال» در فولاد خراسان بررسی شد
امکان تشکیل «خانه هلال» در فولاد خراسان بررسی شد
اقتصادوتجارت : در نشست مدیران مجتمع فولاد خراسان با رییس جمعیت هلال احمر نیشابور و‌ مسئولان این نهاد، زمینه‌های همکاری مشترک بزرگ‌ترین قطب صنعتی شرق کشور با جمعیت هلال احمر، از جمله امکان استقرار «خانه هلال» در شرکت مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

اسماعیل شاه‌بیگی، رییس جمعیت هلال احمر نیشابور در دیدار با مدیران «ایمنی، بهداشت و محیط زیست» و «روابط عمومی» شرکت مجتمع فولاد خراسان، زمینه‌های همکاری این جمعیت و فولاد خراسان و فواید اجتماعی این همکاری را برشمرد.

وی با بیان این که مجتمع فولاد خراسان، معین و یاور اجتماعی کارآمدی برای شهرستان است، افزود: تشکیل خانه‌هلال و همکاری ساختارمند و داوطلبانه‌ی مجموعه صنعتی بزرگی مانند فولاد، می‌تواند تاثیری جدی و قابل ملاحظه بر ارتقای آگاهی و تاب‌آوری عمومی در برابر سوانح و حوادث پیش‌بینی نشده طبیعی و غیر طببعی داشته باشد.

شاه‌بیگی، تشکیل تیم‌های امداد و نجات و ارتقای سطح آمادگی این تیم‌ها، اقدامات زیست محیطی و حمایت از مردم محلی و‌ پرسنل در برابر سوانح را از زمینه‌های همکاری مشترک این دو‌ مجموعه عنوان نمود.

ناصر فتحعلیان، مدیر «HSE» فولاد خراسان نیز با اشاره به تاکید دکتر غفوری، مدیرعامل شرکت بر ایفای هرچه کامل‌تر مسئولیت‌های اجتماعی، بر آمادگی لجستیکی، انسانی و تخصصی کارکنان مجتمع برای مشارکت در فعالیت‌های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی تاکید کرد.

وی افزود: فولاد خراسان همواره در کنار رسالت اصلی اقتصادی و‌ تولیدی خود، در امدادرسانی اجتماعی از جمله در هنگام بروز سوانح مشارکت داشته است و سه نفر از همکاران آتش‌نشان مجتمع در سال ۱۳۸۲، هنگام امداد رسانی در حادثه قطار به شهادت رسیدند.

شهرام بقراط، مدیر روابط عمومی فولاد خراسان نیز در این نشست که در محل دفتر مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست تشکیل شد، ضمن ابلاغ پیام مدیرعامل فولاد خراسان در خصوص آمادگی مجتمع برای مشارکت در فعالیت‌های بشردوستانه و عام‌المنفعه ی جمعیت هلال احمر، از آمادگی فولاد خراسان برای تبلیغِ موثر و سازنده با بهره‌گیری از امکاناتی همچون «تلویزیون شهری» فولاد خراسان در آموزش و جلب مشارکت عمومی در اجرای اهداف جمعیت هلال احمر خبر داد.

گفتنی است در این نشست، معاون رییس هلال احمر و مسئول عملیات این جمعیت و نیز مدیر حراست هلال احمر نیشابور، شاه‌بیگی را همراهی می‌کردند.

روابط عمومی فولاد خراسان