×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۹ بهمن - ۱۳۹۹  
true
true
نخستین نمایشگاه بین المللی مراکز خرید، مجتمع های تجاری، رویکردهای نوین صنعت خرده فروشی و صنایع وابسته(ایران ریتل شو۲۰۱۹)

مدیر برگزاری نمایشگاه :شاهرخ کشاورز در رابطه با افتتاح اولین نمایشگاه ریتیل شودر جمع خبرنگاران گفت؛استقبال برای نخستین سال برگزاری نمایشگاه بسیا عالی وبی نظیر بود حدود ۵۰شرکت به طور مستقیم و۱۰ شرکت غیر مستقیم حضور می یابند.

واگر همکاری وتعامل بیشتر سازمان توسعه وتجارت وشرکت سهامی را داشتیم صد در صد استقبال گستردتر وبهتر میبود

وی با بیان اینکه از شهر های مختلفی چون مشهد وکیش وکرج وهمچنین تبریز مشارکت کننده داریم در رابطه باافتتاح وعملکرد واساس ریتیل شو توضیحاتی دادو نشست خبری را با حضور بزرگانی از شرکت های گوناگونآغاز کرد

نمایشگاهی که به عنوان نخستین تجربه جدیدتوانست در توسعه شبکه فروشگاه های زنجیره ای نقش موثری ایفا کرده و در عین حال نقاط ضعف و قوت خود را در قالب نخستین رویداد در نوع خود به محک تجربه بگذارد.

*تربیت نیروی انسانی در حوزه های توزیع مویرگی، توجه به کیفیت خدمات، توجه به رویکردهای نوین این صنعت و تعامل با تجربه ها و دستاوردهای جهانی در زمینه خرده فروشی می تواند بخشی از دستاوردهای این نمایشگاه باشد.
صنعت خرده فروشی در مقیاس جهانی، در مقایسه با کشور ما که صنعت خرده فروشی مدرن جنبش نوینی از مناسبات فروش در شاکله اقتصاد ملی محسوب می شود، بسیار عظیم و پیشرفته است.
به این سبب اگر برگزاری چنین نمایشگاهی بتواند در وهله اول به شکل دهی تعامل و ارتباط گسترده با متخصصین جهانی این حوزه منتهی بشود، باید از آن به عنوان یک عملکرد قابل قبول یاد کرد.
این نمایشگاه که در تقویم نمایشگاه های بین المللی نیز گنجانیده شده است به همت شرکت تجارت طلایی نیک روش برگزار می شود، می تواند بستری مناسب برای تبادل اطلاعات فنی، بازرگانی و آشنایی هر چه بیشتر صاحبان و مدیران مراکز خرید، مجتمع‌های تجاری، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و برندهای برتر صنوف مختلف و صنایع وابسته باشد.
انتقال تجربیات داخلی و بین المللی و همفکری پژوهشگران و دست اندرکاران صنعت مذکور و شرکت‌های فعال در این حوزه از جمله اهدافی است که در برگزار کنندگان این رویداد می توانند در نخستین تجربه خود بدان توجه ویژه ای داشته باشند.

*ایران ریتل شوچیست
آن چه که در حال حاضر صنعت خرده فروشی در قالب فروشگاه های زنجیره ای مدرن باید بدان توجه نماید از جمله می تواند شامل چابک سازی سیستم ها و آموزش نیروی انسانی با هدف توجه به سلیقه های متنوع مشتریان و نظارت جامع بر تمام جزییات باشد.
استفاده از سیستم های کنترل کیفی محصول عرضه شده و در نهایت ایجاد فضـای تفریحـی، برای گذراندن مدت بیشتری از وقت مشتریان در محوطه فروشگاه ها وجلب رضایت مراجعین در زمره اولین اهدافی است که می تواند در هنگام برگزاری چنین رویدادهایی مورد توجه فعالین این حوزه قرار گیرد.
نباید فراموش کرد که خرده فروشی کار ساده ای نیست و باید بر اساس الگوهای بومی شده و به روزرسانی استانداردهای تعریف شده جهانی صورت گیرد.
انبوه شکست های موجود در حوزه خرده فروشی که باعث بی ثمر ماندن تلاش بسیاری از دست اندرکاران این حوزه حتی در کشورهای توسعه یافته شده است، خود گویای اهمیت به روز رسانی داده ها در حوزه خرده فروشی های مدرن است که می تواند در قالب برگزاری چنین نمایشگاه هایی محقق شود.
فروشگاه های زنجیره ای خرده فروشی در واقع برآمده از تحولات رخ داده در عرصه تجارت جهانی و دگرگونی در اصول اقتصادی و حرکت به سمت اقتصاد بازار است که خود متکی به بهبود استانداردهای زندگی در عصر جدید است.
در واقع آن چه که در رویدادهای مرتبط با خرده فروشی در کشور ما حائز اهمیت است تلاش برای فرهنگ سازی و متناسب سازی الگوهای زیست ایرانی با معیارهای استاندارد جهانی است. فرایندی که می تواند در شرایط آرمانی (اما ممکن) به جهانی سازی خرده فروشی ایرانی نیز منتهی شود.
شاهرخ کشاورز
شاهرخ کشاورز،مدیر برگزاری نمایشگاه با اشاره به استقبال چشمگیر شرکت ها از این دوره اظهارداشت:با توجه به برگزاری اولین دوره نمایشگاه استقبال از آن و رزور غرفه ها بسیار فراتر از تصور ما بود و باعث شد مذاکرات جدیدی با شرکت سهامی نمایشگاهها برای افزایش فضا در دستور کار قرار گیرد.
کشاورز افزود: تیم اجرایی نمایشگاه با تمام توان در حال آماده سازی این نمایشگاه است و درصدد هستیم این نمایشگاه را از لحاظ کیفیت و استانداردها در کلاس بالایی برگزار کنیم.
به هر روی برگزاری چنین نمایشگاه هایی اگر بتواند با تعامل جهانی قابل قبولی همراه بوده و متناسب با عنوان بین المللی خود منشاء تحولات مثبت باشد، می تواند منجر به بهینه سازی استراتژی ها و رویکردهای بومی در آینده گردد.
اگر قبول داشته باشیم که صنعت خرده فروشی در جهان با ارزشی بیش از ۷ میلیارد دلار به بلوغ کامل رسیده است، این صنعت در کشور ما در حقیقت در وضعیت جنینی خود قرار دارد.
چرا که این صنعت در جهان سابقه ای بسیار دیرینه دارد و در این حوزه پیشتاز است.

لازم به ذکر است مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران در روزهای ۹ تا ۱۲ آبان ماه امسال شاهد برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی مراکز خرید، مجتمع های تجاری، رویکردهای نوین صنعت خرده فروشی و صنایع وابسته(ایران ریتل شو۲۰۱۹) خواهد ب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.


true