×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ بهمن - ۱۳۹۹  
true
true
پروژه “ارائه مدلهای ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی”

 روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، این پروژه در راستای کمک به برنامه ریزی توسعه کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی در کشور، در گروه خدمات و محتوای الکترونیکی در پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ICT به انجام رسید.

بنابراین گزارش، از آموخته ها و نتایج اصلی پروژه می توان به آگاهی از سیاستهای حوزه محتوای الکترونیکی بومی در اسناد بالادستی و قوانین کشور و همچنین ایجاد دانش فنی و راهبردی در خصوص طبقه بندی و ارزیابی محتوای الکترونیکی بومی اشاره نمود.

این گزارش حاکی است ارائه شاخصهای ارزیابی کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی و همچنین شناسایی ویژگیها و نیازمندیهای اصلی و عوامل اثرگذار بر این حوزه جهت بکارگیری درست و مناسب این شاخص‌ها، باعث شناسایی فرصت‌هــا، چالش‌ها و محدودیت‌ها و مشــکلات تولید و کاربســت محتــوای الکترونیکــی بومی، دسترسی به دانش فنی و راهبردی ارزیابی محتوای الکترونیکی بومی و همچنین فراهم‌آمدن امکان مدیریت و نظارت دقیق بر وضعیت توسعه کمی و کیفی محتوای الکترونیکی بومی و ارائه الگوهای مناسب جهت تسهیل فرآیند توسعه محتوا در فضای مجازی کشور می‌شود. ارائه مدلهای ارزیابی مناسب برای سنجش محتوا،‌ گامی ضروری در جهت تسهیل توسعه و غنی‌سازی کمی و کیفی محتوای بومی به عنوان پایه و راهنمای تصمیم‌گیری‌های اساسی برای راهبری، نظارت و استمرار توسعه محتوای الکترونیکی بومی در سطح ملی در راستای تحقق تحولات محتوایی و  ساختاری می‌باشد.

مخاطبین مدل ارزیابی پیشنهادی را می‌توان در سه دسته حاکمیت، بخش خصوصی و جامعه تقسیم‌بندی نمود که البته هر یک بر مبنای نوع اهداف و فعالیت خود، نقش خاصی را در زنجیره ارزش محتوای الکترونیکی بازی می‌کنند.

گفتنی است جهت بکارگیری نتایج به دست آمده در پروژه، فعالیتهای همچون ارائه روشها و سامانه های اندازه گیری و سنجش محتوای الکترونیکی بومی کشور و همچنین ایجاد ساز و کار رصد مستمر کمی و کیفی توسعه محتوای الکترونیکی بومی، که ضروری است در پروژه های بعدی مد نظر قرار گیرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true