×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۶ بهمن - ۱۳۹۹  
true
true
سیمکارتی تحت عنوان سیم‌کارت شاد نداریم

 آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه چهارشنبه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم رعایت عدالت آموزشی در کشور گفت: عدالت آموزشی موضوعی بسیار مهم است که در شرایطی که آموزش مجازی فراگیر و اجتناب ناپذیر شده، باید برای آن اقداماتی جدی کرد.

وی افزود: در این راستا بحث اول ما توسعه روستایی بود که از فروردین تا کنون حدود ۳هزار و ۵۰۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و این امکان برای روستاییان فراهم شده تا از ظرفیت فضای مجازی بهره‌مند شوند. بحث بعدی این بود که دانش‌آموز یا دانشجویی بخاطر هزینه‌های اتصال به شبکه از تحصیل باز نماند؛ بر همین اساس شاد در سراسر کشور رایگان شد و به ۷۰۰ هزار معلم بسته‌های ۳ ماهه رایگان داده شد و ان شاءالله روز یکشنبه با وزیر محترم علوم هم جلسه‌ای داریم که جزئیات موضوع بسته‌های آموزشی اساتید دانشگاه و دانشجویان را برنامه ریزی کنیم. تا سه شنبه هفته آتی سایت ثبت نام باز خواهد شد.

وزیر ارتباطات درباره کلاهبرداری‌های انجام شده با عنوان شبکه شاد با تاکید بر اینکه ما سیمکارتی تحت عنوان سیم‌کارت شاد نداریم و مردم به کلاه‌برداری‌های این حوزه توجه نکنند، اظهار کرد: همراه اول و ایرانسل سیم‌کارت‌هایی تحت عنوان سیم کارت کودک دارند که برای دریافت آن هزینه‌ی مازادی نباید پرداخت کنند و برای دریافت آن می‌توانند به پرتال این اپراتور‌ها یا دفاتر و مراکز آن‌ها در سطح کشور مراجعه کنند. کلا توصیه میکنم که به تلفن‌های که موضوعشان دعوت به فروش سیم‌کارت است پاسخ ندهند و آن را کلاهبرداری تلقی کنند.

جهرمی در ادامه به ارائه توضیحاتی درباره ویژگی‌های سیم‌کارت کودک پرداخت و خاطر نشان کرد: سیم کارت کودک یک لیست سفید دارد که همه سایت‌های اینترنتی برای آن‌ها باز نیستند و فقط چیزی را که برای فرآیند آموزشی کودک مورد نیاز است را در اختیار او قرار می‌دهد. خانواده‌هایی که دغدغه دارند می‌توانند از این سیم‌کارت‌ها استفاده کنند و این سیم‌کارت‌ها از سال ۹۶ وجود داشته و این روز‌ها به دلیل افزایش استقبال، در حوزه زیرساخت با مشکلاتی مواجه شد که در حال برطرف شدن است.

وی ادامه داد: آنچه که ما داریم بسته شاد برای دانش آموزان است که جزئیات آن هفته اول مهر اعلام میشود؛ این بسته قابلیت فعالسازی روی هر سیمکارتی را دارد و در زمانی که سیم‌کارت دست والدین است، بسته عادی استفاده می‌شود و وقتی که در دست دانش آموز قرار میگیرد، با یک کدی بسته شاد فعال میشود. تفاوت بسته شاد با خود شاد این است که یکسری پیام رسان‌ها و موتور‌های جست‌وجو با توجه به نیاز دانش آموزان روی بسته شاد تعریف شده است که می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

وزیر ارتباطات همچنین در پاسخ به پرسشی درباره پهنای باند اختصاص یافته به شبکه شاد گفت: شاد مشکل پهنای باند ندارد و ۷۰۰ گیگابایت در حال حاضر زیرساخت پهنای باندی در اختیارش قرار گرفته شده وبر اساس گزارشی که دیروز دریافت کردم تاکنون ۱۰۰ گیگابایت از این ظرفیت پر شده است. طبیعتاً به دلیل گستردگی این سیستم، مشکلاتی وجود دارد که ما با همراه اول صحبت کرده این و احتمالا ظرف همین هفته مرکز تماس رسمی شاد راه اندازی و شماره تماس ۴ رقمی آن نیز اعلام می‌شود.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true