×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۶ بهمن - ۱۳۹۹  
true
true
عرضه نسل پنچم اینترنت در مردادماه

محمد جواد آذری جهرمی روز یکشنبه در مراسم افتتاح بزرگ‌ترین مرکز داده منطقه غرب و شمال غرب کشور، افزود: ما در باند‌های پایین، محدودیت فرکانسی داریم و باید در باند‌های بالا سرمایه گذاری کنیم. تا یکی دو وهفته آینده لابراتوار نسل پنچم اینترنت رونمایی می‌شود و به بهره برداری می‌رسد.( اینترنت نسل پنجم )

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: همراه اول بزرگ‌ترین اپراتور خاورمیانه است و وسیع‌ترین پوشش شبکه ارتباطی کشور را دارد. بار‌ها گفته شده که همراه اول بزرگ‌ترین بنگاه اقتصادی مانند لوکوموتیوی است که سایر بنگاه‌های اقتصادی دیجیتال را به حرکت در می‌آورد.

محمدجواد آذری جهرمی افزود: امروز دومین مرکز داده اقماری شبکه ملی اطلاعات افتتاح می‌شود. ایستگاه اول توسعه ارتباطات روستایی برای ۱۵۰۰ روستا توسط همراه اول بود. در گام دوم، مرکز داده اقماری شماره یک توسط شرکت ایرانسل افتتاح شد. با افتتاحی که در حوزه خدمات ابری صورت گرفت ما به خودکفایی رسیدیم.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: سه هفته قبل در حوزه بسط عدالت ارتباطی، ۱۰۳۴ روستا با حضور استانداران دو هفته قبل اجرا شد و امروز گام چهارم، مرکز داده اقماری شماره ۲ وارد مدار می‌شود که سرمایه گذاری از سوی همراه اول انجام شده است.

وی ادامه داد: پایداری شبکه ملی اطلاعات، تمرکز زدایی از تجهیزات داخل تهران و خدمات هم مکانی از جمله مزایای افتتاح این دیتا سنتر است.

جهرمی اشاره کرد: دستور رهبر معظم انقلاب برای تکمیل شبکه ملی اطلاعات به دولت مورد توجه قرار گرفته است و رییس جمهوری و سازمان برنامه و بودجه نیز همراهی خوبی انجام داده اند.

وزیر ارتباطات گفت: ما هشت ایستگاه دیگر تا پایان سال طراحی کرده ایم که همگی وابستگی‌های ما به فضای بین الملل را کاهش می‌دهد. ما باید پایداری اقتصادی دیجیتال در کشور را حفاظت و حراست کنیم.

وی اشاره کرد: برای حمایت از پیام رسان و موتور‌های جستجو با تمام تنگنا‌های اقتصادی که وجود دارد سرمایه گذاری خوبی صورت گرفته است که مردادماه از آن رونمایی می‌شود.

وزیر ارتباطات گفت: نکته بعدی که از همراه اول می‌خواهم، توجه به زیست بوم کودکان است. سرمایه گذاری برای کودک و نوجوان سرمایه گذاری برای نسل آینده است.

وی ادامه داد: همراهی با کسب و کار‌های نوپا از دیگر مسائلی است که تاکید می‌کنم آن را مورد توجه قرار بدهید. همانطور که مدیرعامل همراه اول تاکید کرد، بیشترین سود این اپراتور از «وویس» است، باید نقشه کسب وکار را کمی عوض کنید تا سود دهی بیشتری انجام شود.

** عرضه نسل پنچم اینترنت در مردادماه ** اینترنت نسل پنجم

true
true
true
true

true