۳۰ درصد ترافیک مرسولات پستی مربوط به خریدهای اینترنتی است
۳۰ درصد ترافیک مرسولات پستی مربوط به خریدهای اینترنتی است
شبکه اقتصادوتجارت : مدیرعامل شرکت ملی پست با بیان اینکه 30 درصد مرسولات این شرکت مربوط خریدهای اینترنتی است، گفت: بسیاری از فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی به نیابت از آن‌ها توسط پست انجام می‌شود که در زمینه صرفه‌جویی وقت و هزینه، موضوعی قابل‌توجه به شمار می‌آید.

 گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست ، رمضانعلی سبحانی‌فر با اشاره به این که ارتقاء شبکه فیزیکی و مجازی از اولویت‌های شرکت ملی پست است، گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که در سال جهش تولید در دستور کار داریم، ساماندهی بخش مرسوله ها، امانات و بسته های درون شهری و برون شهری در سطح کشور است که این شرکت بتواند بنا به وظیفه ذاتی خودش بر همه مراحل حمل و نقل و رهسپاری آنان در داخل و خارج کشور نظارت داشته باشد.

وی افزود: البته این طرح ساماندهی به معنی دخالت در امور نقل و انتقالات نیست بلکه بیشتر برای ساماندهی و نظارت بر فعالیت آنها محسوب می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه درحال حاضر طبق قانون، نظارت مناسبی صورت نمی گیرد خاطرنشان کرد: بسیاری از رهسپاری بسته‌ها و امانات به خارج از کشور توسط شرکت‌های خصوصی و باربری‌ها انجام می‌شود، باید این روند در آینده‌ای نزدیک با نظارت شرکت ملی پست انجام ‌شود تا به ارزآوری کشور کمک کند و بر اساس قانون ساماندهی این مبادلات با دقت بیشتری صورت پذیرد.

سبحانی‌فر تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به موج سوم شیوع ویروس کرونا ۳۰ درصد از مرسولات شرکت ملی پست از طریق خریدهای اینترنتی انجام می‌شود که این اتفاق باید برای الکترونیکی شدن بیشتر فعالیت‌های اداری و حتی خصوصی، گسترش پیدا کند.

مدیرعامل شرکت ملی پست اضافه کرد: امور فیزیکی بسیاری از فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی توسط شرکت ملی پست به صورت نیابتی انجام می شود و دستگاه‌های اجرایی باید این موضوع را بیشتر مورد توجه قرار دهند تا هم به کاهش فساد اداری کمک شود، هم در وقت و هزینه مردم صرفه جویی صورت گیرد و هم از گسترش ویروس کرونا نیز جلوگیری شود.