‎انعقاد تفاهم نامه عملکردی شهرداری منطقه ۲۲/ طراحی پروژه های محلی بر اساس نیازها و خواست مردم محلی
‎انعقاد تفاهم نامه عملکردی شهرداری منطقه ۲۲/ طراحی پروژه های محلی بر اساس نیازها و خواست مردم محلی
شبکه اقتصادوتجارت : ‎ با حضور مظاهریان معاون شهردار تهران تفاهم نامه عملکردی شهرداری منطقه 22 برای دوره زمانی 6 ماهه دوم سال 99 بین معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران و شهرداری منطقه 22 منعقد شد.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، طی نشستی با حضور مظاهریان معاون شهردار تهران و نوذرپور شهردار منطقه ۲۲، تفاهم نامه عملکردی شهرداری منطقه در راستای تحقق مفاد ماده ۳۲ برنامه ۵ ساله سوم توسعه شهری و تبصره های ۸ و ۳۲ بودجه سال ۹۹ با هدف فراهم کردن زیرساخت های لازم برای دستیابی به ارتقاء فرهنگ مدیریت و پاسخگویی مبتنی بر عملکرد در قالب اهداف و شاخص های مورد انتظار کوتاه مدت منعقد شد که در این تفاهم نامه به موضوع استقرار نظام پرداخت پاداش مبنی بر عملکرد برای مدیران و کارکنان شهرداری منطقه نیز اشاره شده است.
‎طی این تفاهم نامه فعالیت های مورد انتظار شهرداری منطقه ۲۲ در چارچوب بودجه مصوب سال ۹۹ و سیاست های ابلاغی مدیریت شهری در ۶ ماهه دوم سال جاری بر مبنای تحقق اهداف، پایش و ارزیابی میزان دستیابی به شاخص های عملکرد سازمانی و فردی تنظیم شد.
حامد مظاهریان معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران از آقای نوذرپور به عنوان متخصص در مدیریت شهری صاحب ایده در حوزه های عملی و نظری و همسو با تحولات این دوره مدیریت شهری یاد کرد.
‎وی در حوزه منابع انسانی با اشاره به موضوع جامعه پذیری اظهار داشت: قطعاً برای ۲۵۶ نفری که از بین نخبگان کشوری به عنوان دستیار مدیران شهری انتخاب می شوند برنامه هایی باید تدارک دیده شود که از توانمندی و استعدادهای این افراد برای پیشبرد اهداف سازمانی به نحو احسن استفاده شود.
‎مظاهریان در ادامه به موضوع و مشکلاتی که در حریم برخی از مناطق وجود دارد اشاره کرد و گفت: ایده های مختلفی برای حل این مسئله وجود دارد از جمله اینکه ناحیه مستقلی را با نام ناحیه حریم در منطقه در نظر گرفته شود که همان ساختار ناحیه را با شرح وظایف مدیریت حریم داشته باشد که قطعا این ایده نیاز به جلسات و هماهنگی های بیشتری برای رسیدن به نقطه نظرات مشترک دارد.
‎معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران درخصوص اجرای پروژه هایی که متوقف شده است نیز گفت: اجرای این طرح ها نیازمند تصمیم گیری های شجاعانه مدیریتی است و مدیران باید در راستای منافع شهر جسورانه تصمیم بگیرند و اگر لازم شد برای حل این گره ها و اجرایی شدن پروژه ها، لایحه ای برای کسب مجوز از شورای شهر تنظیم شود.
‎وی، به مدل اقتصادی مترو که برای استفاده از اوراق مشارکت در حال انجام است اشاره کرد و افزود: با استفاده از این مدل می توان مشارکت بخش خصوصی را جلب کرد و اگر این رابطه ها را درست تنظیم کنیم اجرای این گونه طرح ها امکان پذیر خواهد بود.
‎‎سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران از تشویق کارکنان مناطق فعال و ارزیابی منطقه خبرداد و تصریح کرد: در راستای ایجاد نظام انگیزشی بین کارکنان منطقه، به تناسب تحقق و دستیابی به اهداف در قالب مزایای غیر مستمر و پاداش، از ۲۰ ساعت اضافه کار کاهش یافته، در قبال انجام کار واقعی و جبران خدمت استفاده خواهد شد.
وی با اشاره به پروژه های توسعه محلی گفت: این پروژه ها باید متناسب با اقتضائات منطقه ای و نیازهای مردم محله پیش بینی شده و در طراحی ها سبک و بافت محلات درنظر گرفته شود. به عنوان نمونه باید برای پروژه های محله ای منطقه ۲۲ که دارای سبک متفاوت شهرسازی نسبت به سایر مناطق است، پروژه های متناسب با آن طراحی و اجرا شود.
معاون شهردار تهران، ارتقای کیفی محلات را کلیدواژه پروژه های محلی دانست و افزود: نگهداشت فضای شهری و سایر اقدامات مستمر در محلات نمی تواند در زمره پروژه های توسعه محله ای باشد بلکه باید شاخص هایی چون افزایش کیفیت زندگی شهروندان در محله ها، دریافت نظرات مردم درباره پروژه ها و جلب مشارکت شهروندان ملاک عمل قرار گیرد.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با بیان اینکه بااختصاص حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان به پروژه های محله ای این گونه پروژه ها در مسیر درستی قرار دارند، تصریح کرد: در اجرای پروژه های توسعه ای محله محور، باید مواردی چون برقراری ارتباط مستقیم با شهروندان محله، دریافت نظرات و شنیدن صدای آنان و اجرای آن در راستای پاسخ به نیاز مردم، فراهم سازی آسایش و آرامش آنان و کاهش معضلات محلی لحاظ شود.
در این نشست علی نوذرپور شهردار منطقه ۲۲ نیز به پروژه های اولویت دار منطقه مانند ادامه ساخت بوستان جوانمردان اشاره کرد و گفت: در بخشی که نیاز بوده تخریب ها انجام و زیرساخت ها مهیا شده است و عملیات عمرانی در آنجا به زودی آغاز خواهد شد.
‎وی در ادامه از ساخت پروژه ۴ باغ نام برد و متذکر شد: مشکل آن در طرح تفصیلی است و توافقاتی که باید بین حوزه عمران و شهرسازی و ترافیک انجام شود، صورت گرفته و در مرحله پایانی است و منتظر طرح و نقشه اجرایی از طرف مشاور طرح هستیم که پس از حل مشکلات مالی، به مرحله اجرایی خواهد رسید.
به گفته ی این‌مقام مسئول پروژه آب رسانی به چیتگر، وردآورد و خرگوش دره نیز پروژه سوم هستند که پس از برگزاری مناقصه اجرایی خواهد شد.
‎نوذرپور با بیان اینکه با علم به وجود مشکلات و موانع زیاد سر راه اجرایی شدن این پروژه ها وارد میدان عمل شدیم افزود: ولی به جهت اهمیتی که در منطقه دارند، آنها را به عنوان سه پروژه اولویت دار در منطقه معرفی کردیم و علاوه بر این پروژه ها ۶ تا ۷ پروژه هم طراز با پروژه های اولویت دار در منطقه داریم که در مجموع پروژه های ۲۰ گانه در منطقه ۲۲ شکل گرفته اند.
‎شهردار منطقه ۲۲ در ادامه به کمبود نقدینگی برای ادامه اجرای این پروژه ها اشاره کرد و گفت: مطمئناً اگر به زودی نقدینگی لازم فراهم شود پیشرفت خوبی در ساخت این پروژه ها تا انتهای سال خواهیم داشت و ما تمام سعی خود را خواهیم کرد که به نتایج قابل قبولی برسیم.