۶۹ درصد از مسلمانان امریکا به بایدن رای دادند
۶۹ درصد از مسلمانان امریکا به بایدن رای دادند
شبکه اقتصادوتجارت : نتایج یافته‌های نظرسنجی سازمان دفاع و آزادی‌های مدنی مسلمانان در آمریکا حاکی است ۸۴ درصد از مسلمانان آمریکا در انتخابات سال جاری مشارکت داشتند و ۶۹ درصد به بایدن و ۱۷ درصد به ترامپ رای دادند.
سازمان دفاع و آزادی‌های مدنی مسلمانان در آمریکا تحت عنوان «شورای روابط آمریکایی – اسلامی» در یک بررسی دریافت که ۸۴ درصد از مسلمانان آمریکا در انتخابات سال جاری مشارکت داشتند و ۶۹ درصد به بایدن و ۱۷ درصد به ترامپ رای دادند.
  • تارنمای شورای روابط امریکایی- اسلامی، این میزان برای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تنها ۱۷ درصد بوده است که البته برای وی که فرمان منع مسافرت مسلمانان به ایالات متحده را صادر کرد، غیر از این هم انتظار نمی رفت.

سازمان دفاع و آزادی های مدنی مسلمانان در آمریکا تحت عنوان «شورای روابط آمریکایی – اسلامی» در این بررسی دریافت که ۸۴ درصد از مسلمانان آمریکا در انتخابات سال جاری مشارکت داشتند و ۶۹ درصد به بایدن و ۱۷ درصد به ترامپ رای دادند.
این سازمان تاکید کرد که بیش از یک میلیون مسلمان آمریکایی در این انتخابات شرکت کرده اند که یک رکورد محسوب می شود.
«نهاد عوض» مدیر اجرایی شورای روابط آمریکایی – اسلامی گفت که توانایی قابل توجه جامعه مسلمان آمریکا برای تاثیر بر نتیجه رقابت های انتخاباتی این کشور از جمله انتخابات ریاست جمهوری، در سطح ملی به رسمیت شناخته می شود.
«رابرت مک‌کائو» مدیر امور دولت این سازمان نیز اعلام کرد که نمی توان نقش مسلمانان در سیاست های محلی، ایالتی و ملی را نادیده گرفت.
وی افزود: اکنون زمان آن است که از سیاستمدارانی که انتخاب می کنیم، برای حمایت از حقوق مدنی و مذهبی همه آمریکایی ها تضمین بخواهیم.
ترامپ در نخستین ماه ریاست جمهوری‌اش در ژانویه ۲۰۱۷ ورود اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا را محدود کرد. وی همچنین ۶ کشور دیگر را به این فهرست اضافه کرد.
اما بایدن وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات، در نخستین روز ریاست جمهوری‌اش دستور اجرایی ترامپ مبنی بر منع ورود اتباع چند کشور مسلمان به آمریکا را لغو خواهد کرد.
بایدن تأکید کرد که با کنگره برای تصویب قانونی همکاری می‌کند تا جنایت‌های ناشی از نفرت نژادی را کاهش داده و تعصبات نژادی و مذهبی مسؤولان آمریکایی را از میان بردارد.
طبق بررسی موسسه تحقیقاتی «پیو»، حدود ۳.۴۵ میلیون مسلمان در سال ۲۰۱۷ در آمریکا زندگی می کردند و این تعداد حدود ۱.۱ درصد از مجموع جمعیت این کشور را تشکیل می دادند.