۴۰ تخته فرش‌ اصیل ایرانی در موزه فرش به نمایش گذاشته می‌شود
۴۰ تخته فرش‌ اصیل ایرانی در موزه فرش به نمایش گذاشته می‌شود
اقتصادوتجارت : ۴۰ تخته فرش اصیل ایرانی به‌مناسبت ایام نوروز ۱۴۰۲ از ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ تا ۱۲ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ در موزه فرش به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سلسله رویداد نمایش گزیده فرش‌های اصیل ایرانی با عنوان «از افسانه تا اصالت» توسط موزه فرش ایران، مجموعه ایران گره و استارت‌آپ چمروش از ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ تا ۱۲ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ در موزه فرش ایران برگزار می‌شود.
در این رویداد ۴۰ تخته فرش از فرش‌های اصیل ایرانی به همراه پنج تخته فرش دستبافت برتر با مشارکت بازدیدگنندگان (نگاه مردمی) به نمایش گذاشته می‌شود.
همچنین برای نخستین‌بار، مسابقه روایت‌گری فرش (قصه‌گویی از تاریخچه، طرح و نقش) در مراسم اختتامیه روز نهم فروردین‌ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود و برگزیدگان معرفی و تجلیل می‌شوند.
برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی و آشنایی با سیر تاریخی طرح و نقش مکاتب قالی‌بافی در ایران، کاربردهای فناوری‌های دیجیتال از جمله هوش مصنوعی و بلاکچین در اصالت‌سنجی فرش دستباف با ارائه گواهینامه ثبت شده در بلاکچین به همراه برگزاری جلسات TED Talk برای  شرکت‌کنندگان از دیگر برنامه‌های جانبی این رویداد است.

اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی