کیفیت ارسال مرسولات به کمک شبکه ریلی بهبود یافته است
کیفیت ارسال مرسولات به کمک شبکه ریلی بهبود یافته است
شبکه اقتصادوتجارت : مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: ارسال مرسولات به کمک شبکه ریلی کشور، بهبود کیفیت و سرعت خدمات پستی را به همراه دارد.

به گفته وی، با توجه به افزایش حجم مرسولات به ویژه مرسولات خرید اینترنتی در دوران شیوع ویروس کرونا، بخش زیادی از حمل و جابجایی بسته‌های پستی به ویژه در خطوط مبادله‌ای اهواز، مشهد، تبریز، کرمان، بندرعباس و غیره از طریق شبکه ریلی انجام می‌شود.  

مدیرعامل در ادامه بررسی وضعیت ارسال مرسولات که به همراه محمدرضا قادری عضو هیئت مدیره و جمعی از مدیران ستادی اجرایی انجام شد، از بخش‌های مختلف مرکز تجزیه و مبادلات کشور نیز بازدید به عمل آورد.

سبحانی‌فر که با هدف بررسی نحوه آماده‌ سازی مرسولات پلمپ دفاتر و مقررات اداره کل ثبت شرکت‌ها، جزئیات توزیع مرسولات پستی و گشت‌های نامه رسانی از این مرکز بازدید کرد، در این رابطه گفت: به منظور تسریع در روند توزیع و کاهش مدت سیر، تجزیه و پالت‌بندی مرسولات انبوه از مبدا شرکت‌ها به صورت استانی در حال انجام است.

وی افزود: تجزیه مرسولات از مناطق تهران به هشت استان پر ترافیک کشور شامل خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، مازندران، گیلان، البرز، فارس و خوزستان در مبدا و رهسپاری به مرکز تجزیه و مبادلات، به منظور ارسال به استان‌های مقصد نیز در دستور کار حوزه فنی قرار  دارد.

معاون وزیر تصریح کرد:  تا چند روز آینده با افزایش امکانات و به روز رسانی زیرساخت‌های فنی، مرسولات تمامی مناطق پستی تهران براساس نواحی تجزیه خواهند شد که این امر موجب کاهش مدت سیر مرسولات به ۲۴ ساعت خواهد شد.

بازدید از منطقه پستی جنوب تهران از دیگر بخش های برنامه بازدید امروز مدیرعامل در بررسی روند ارسال مراسلات بود