کمک به اشتغال و تولید از مسیر بخش تعاون دست یافتنی است
کمک به اشتغال و تولید از مسیر بخش تعاون دست یافتنی است
اقتصادوتجارت : مدیر عامل بانک توسعه تعاون به تبیین نقش بخش تعاون در کمک به اشتغال و تولید کشور پرداخت.

حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون در نشست هم‌اندیشی با مدیران ستادی و استانی به‌صورت ویدئو کنفرانس اظهار داشت: بخش تعاون از مزیت‌ها و امکانات بسیاری برای تحقق اهداف اقتصادی کشور برخوردار است و بانک توسعه تعاون نیز در این بخش با حضور در طرح‌های ملی و اشتغال‌زایی دستاوردهای گوناگونی داشته است.
وی افزود: بانک توسعه تعاون در چارچوب‌های قانونی و برای ایفای نقش توسعه‌ای خود عملیات بانکی را صورت داده است و مدیران ستادی و استانی بانک درصدد هستند تا با بهره‌مندی از نقش مهم سرمایه انسانی، الگوهای مؤثر بانکداری توسعه‌ای را در بخش تعاون پیاده‌سازی نمایند.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به نقش نظارتی و راهبردی سفرهای رئیس‌جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مصوبات سفر در دو سطح ستاد و صف پیگیری می‌شود که بخشی از پیگیری‌ها بر عهده مدیران ارشد بانک است و مدیران استانی نیز با آگاهی از مصوبات سفر، در ایفای نقش تخصصی بانک در توسعه مناطق کشور کوشا باشند.
مهدیان بهره‌مندی از ظرفیت‌های قانونی و اداری مجموعه وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی در تحقق افزایش سرمایه ده هزار میلیارد ریالی بانک مطابق قانون بودجه سال ۱۴۰۰ را ضروری دانست و گفت: مقامات ارشد این دو وزارتخانه نیز تدابیر و اقدامات متنوعی را برای همکاری با سازمان برنامه و بودجه برای تحقق این موضوع مهم در نظر دارند.
وی با اشاره به تداوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری از محل بازگشت اقساط گفت: بانک توسعه تعاون به‌عنوان بانک تحت نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همواره در پی آن بوده است که در طرح‌های ملی و اشتغال‌زایی پیشگام باشد.
مهدیان خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی بانک‌ها به‌عنوان یکی از ارکان مهم اقتصادی نقش ویژه‌ای در برقراری ارتباط مؤثر میان بخش بانکی با سایر بخش‌های اقتصادی کشور عهده‌دار شده است و به نظر می‌رسد تعامل شبکه بانکی با اقتصاد کشور دستاوردها و اثرات بسیار مثبتی برای طرفین در پی خواهد داشت.
وی افزود: تفاهم‌نامه‌های گوناگونی در سطح ستاد و صف بانک توسعه تعاون با مشتریان حقوقی و حقیقی منعقد گردیده است و لازم است شرایط به‌گونه‌ای مدیریت شود که علاوه بر تأمین رضایت حداکثری مشتریان مطابق تفاهم‌نامه، آن‌ها نیز در اجرا، تعامل مناسب را با این بانک مدنظر داشته باشند.
گفتنی است در این نشست امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیات مدیره، سعید معادی معاون مدیرعامل در امور استان‌ها و بازاریابی، ایرج شیخ‌زاده معاون مدیرعامل در امور برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات، محمد ذوالفقاری معاون مدیرعامل در امور مالی و پشتیبانی، حسن شریفی معاون مدیرعامل در امور عملیات بانکی و برخی از مدیران ستادی و استانی نیز نقطه نظرات خود را ارائه نمودند