کاهش قیمت لبنیات تنها در فروشگاه های زنجیره ای/ مغازه داران حاضر به خرید محصولات لبنی ارزان نیستند!
کاهش قیمت لبنیات تنها در فروشگاه های زنجیره ای/ مغازه داران حاضر به خرید محصولات لبنی ارزان نیستند!
اقتصاد و تجارت : سخنگوی انجمن صنایع لبنی از اجرای کاهش ۱۰ درصدی قیمت ۳ محصول لبنی در فروشگاه های زنجیره ای خبر داد.

به گزارش اقتصاد و تجارت سید محمد رضا بنی طبا سخنگوی انجمن صنایع لبنی در اجرای کاهش ۱۰ درصدی قیمت سه محصول لبنی خبر داد و گفت: هم اکنون سه محصول لبنی شیرنایلونی، پنیر یو اف ۴۰۰ گرمی و ماست ساده دو و نیم کیلویی با اعمال کاهش ۱۰ درصدی در فروشگاه های زنجیره ای و تا حدودی در برخی خرده فروشی ها و مغازه ها در حال عرضه است و در مجموع مشکلی وجود ندارد.

او افزود: در سطح خرده فروشی، بعضی از مغازه داران حاضر به خرید این سه قلم محصول لبنی، به سبب کاهش سود نیستند و گاهی برخی مغازه داران در دریافت اقلام مقاومت می کنند که با هماهنگی و اطلاع رسانی به اصناف، انتظار می رود که مغازه ها همکاری لازم را داشته باشند.

بنی طبا با بیان اینکه این سه قلم محصول لبنی را عمدتا کارخانه های بزرگ تولید می کنند، گفت: کاهش سود ۱۰ درصد بر این سه قلم از سوی کارخانه ها اعمال شده و تنها برخی مغازه داران از گرفتن این محصولات امتناع می کنند، اما طبق بررسی های میدانی از فروشگاه های زنجیره ای مختلف، کاهش نرخ کاملا در این سه قلم رعایت شده و فروشگاه های زنجیره ای همکاری به نسبت خوبی در عرضه این محصولات داشته اند.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی با اشاره به اینکه کاهش ۱۰ درصدی نرخ سه محصول لبنی برای حمایت از دهک های محروم در نظر گرفته شده است، بیان کرد: براین اساس این ۳ قلم کالا در مناطق محروم و جنوب شهر به منظور کاهش فشار بر خانوارها بیشتر توزیع شده است، البته این بدان معنا نیست که در مناطق شمال شهر نباشد، اما مصرف کنندگان در مناطق شمال شهر کمتر تقاضای خرید این سه قلم کالا را دارند که همین امر موجب شده تا مغازه دار ان به دلیل کمی تقاضا از سوی مصرف کننده و خریدار، کمتر علاقه به دریافت این سه قلم کالا داشته باشد.

او در پایان تصریح کرد: بنابر تعهدی که به مردم و وزارت جهاد کشاورزی داده ایم، توزیع این سه قلم محصول لبنی با کاهش ۱۰ درصدی به شرط ثبات قیمت شیرخام انجام می شود. انتظار می رود مشکلات محدودی که در حوزه عرضه فروشگاهی و خرده فروشی وجود دارد با همکاری اصناف کاهش یابد.
.