کانون اصلاح و تربیت، قطعه ای از بهشت کودکان آسیب دیده
کانون اصلاح و تربیت، قطعه ای از بهشت کودکان آسیب دیده
اقتصادوتجارت : "کانون اصلاح و تربیت تهران"، میزبان شهردار منطقه ۵ بود.

به گزارش روابط عمومی منطقه ۵، احسان شریفی شهردار منطقه ۵ از “کانون اصلاح و تربیت تهران” واقع در شهر زیبا بازدید کرد. کانون محلی است برای نگهداری از کودکان و نوجوانانی که پیش از ۱۸ سالگی مرتکب جرم شده و اکنون تلاش می شود تا با اصلاح و تربیت به زندگی عادی بازگشته و آماده ورود به جامعه شوند.

🔻”کانون اصلاح و تربیت تهران”، مکان عجیبی است. چراکه محل نگهداری کودکان و نوجوانانی است که معصوم به دنیا آمده اند، تحت شرایط جامعه و خانواده بزهکار شده اند و حال باید تمرین کنند برای یک زندگی عادی در همان جامعه. غیاثوند رئیس کانون اصلاح و تربیت می گوید کانون قطعه ای از بهشت است و بچه های بهشتی در آن زندگی می کنند.

🔻۲۰۰ کودک و نوجوان ۱۵ تا ۲۳ ساله در کانون با جرایم مختلف سرقت، قتل، ضرب و جرح، حمل مواد مخدر و غیره، گرد هم آمده اند اما مسئولین کانون از مهربانی آنها می گویند، از منش لوتی وار آنها، از معرفتشان. از اینکه چقدر معصومانه مرتکب جرم شده اند و از قبح و بدی کار خود اطلاعی نداشتند. ماهیت جرم و حرمت مسائل را نمی دانستند.

🔻میگویند بچه های کانون پیش از ورود یک کلمه محبت آمیزِ “عزیزم” و”پسرم” از کسی نشنیده اند.، محبتی ندیده اند، مدام در معرض تجربه هایی بزرگ تر از سن خود بوده اند.
با این حال، اینجا گرد هم جمع شدند تا برای کودکی کردن، برای زندگی کردن مانند هم سن و سالان خود تمرین کنند. زمین های بازی و ورزشی، کلاس های آرایشگری، نجاری، کلاس های هنری، درودگری، معرق کاری، پرورش گل و گیاه، کلاس های درسی و از همه مهم تر تیم روانشناسی و مددکاری قوی تنها بخشی از امکاناتی است که برای آنان فراهم شده است.

🔻مسئولین کانون از نیاز به حمایت این نوجوانان سخن می گویند تا با بازگشت به جامعه بار دیگر مرتکب خطا نشوند. آنها از حساسیت کار خود می گویند و معتقدند هرآنچه که در این کانون اتفاق می افتد، در آینده به تک تک افراد جامعه بازمیگردد، چرا که همه ما فردا روز به انحا مختلف با همین افراد در جامعه در شغل های گوناگون، مواجهیم. البته که آنها حضور خیرین را در این سال ها بسیار پررنگ توصیف کرده و از پرداخت دیه بسیاری از افرادی که مرتکب قتل شده اند توسط خیرین، خبر می دهند.

🔻شهردار منطقه ۵ در این دیدار، ضمن بازدید از بخش های مختلف کانون اصلاح و تربیت و کلاس های آموزشی آنها، روحیه و نگاه انسانی مسئولین کانون را ستایش و از آنها قدردانی کرد. و اظهار امیدواری کرد تا کودکان و نوجوانان این کانون هرچه زودتر به آغوش جامعه بازگشته و زندگی سالمی را پیش گیرند.