چادرملو و مپنا قرارداد ساخت دو نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی امضاء کردند
چادرملو و مپنا قرارداد ساخت دو نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی امضاء کردند
اقتصادوتجارت : در مراسم امضای این قرارداد که با حضور مدیران عامل و اعضای هیات مدیره دو شرکت برگزار شد. مهندس تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: یکی از مشکلات عمده صنعت فولاد کشور نبود زیر بناها از جمله برق و گاز و آب می باشد که فولادی ها باید خود به فکر این زیر ساخت ها باشند که اتفاقا کار خوبی است که بتوانیم با تامین این زیر ساخت ها، کمک بزرگی به مملکت در جهت توسعه پایدار کرده باشیم.

به گزارش خبرنگار ما مهندس تقی زاده در ادامه افزود : شرکت چادرملو توانسته با کمک شرکت های فولادی و صنعتی دغدغه آب را در فلات مرکزی حل کند.
و در حال حاضر مشکل دوم موضوع کمبود برق در کشور است که البته چادرملو توانسته با ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی و همچنین نیرگاه خورشیدی ۱۰مگاواتی در اردکان یزد علاوه بر تامین برق مورد نیاز خود بیش از نیمی از برق تولیدی خود را به شبکه سراسری منتقل کند و اکنون هم در نظر داریم با سرمایه گذاری برای ساخت دو نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی و ۱۲۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی مجموع تولید خود را به بیش از ۱۷۳۰ مگاوات برق برسانیم.
مدیرعامل چادرملو در پایان گفت: امضای قرارداد ساخت نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی اردکان که به روش epc و نیروگاه بهاباد که به شکل bot اجرا می شود را به فال نیک میگیریم و امیدواریم که گروه مپنا بتواند در سریعترین زمان ساخت آنها را به اتمام برساند و وارد مدار کند و امیدها را در دل مردم بیشتر نماید.
براساس همین گزارش دکتر علی آبادی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره گروه مپنا نیز با ابراز خرسندی از این اقدام مدیر عامل و هیات مدیره چادرملو که تفکرات توسعه گرایانه و دور اندیشانه دارند گفت: بسیار خوشحالم که این قرارداد ما بین شرکت بزرگی مثل چادرملو و گروه مپنا منعقد شده است و به مردم این نوید را خواهیم داد که زودتر از موعد مقرر بتوانیم این دو پروژه را وارد مدار کنیم.