پیروزی واقعی شرایط فعلی ایران است/مهم نیست دولت بعدی آمریکا دست چه کسی باشد
پیروزی واقعی شرایط فعلی ایران است/مهم نیست دولت بعدی آمریکا دست چه کسی باشد
شبکه اقتصادوتجارت : رییس جمهور با بیان اینکه مهم نیست دولت بعدی آمریکا دست چه کسی باشد گفت: ما دشمنان را وادار می‌کنیم که قانون، مقررات و پیمان‌ها را اجرا کنند.

حسن روحانی» رییس جمهوری در آیین بهره برداری از مرحله نخست طرح ملی انتقال آب خلیج فارس به مناطق کویری گفت: در این ایام مبارک توانستیم یکی از طرح‌های عظیم، بزرگ و شاید باور ناکردنی را به افتتاح برسانیم. امسال پروژه‌های مهمی را مردم عزیز شاهد افتتاح ان‌ها خواهند بود. این پروژه‌ای بود که در دولت تدبیر و امید محقق شد باید این خط انتقال اب را خط انتقال امید نامید، چون فقط آب به فلات مرکزی نمی‌رسد امید به فلات مرکزی می‌رسد. افتتاح طرح انتقال امید را تبریک می‌گوییم. در طی سال طرح احیای دریاچه ارومیه را داریم پروژه عظیم دیگر این است که نفت از گوره به جاسک می‌رسد.
او ادامه داد: به کوری چشم ان‌هایی که فکرمی کردند با تحریم و فشار می‌توانند ملت ایران را متوقف کنند و یا طرح‌های توسعه‌ای این ملت را متوقف کنند علیرغم این فشار‌ها و روی کار بودن یک دولت تروریست توانستیم قدم‌های بزرگی را برداریم. سی و یکمین هفته است که در این سال این طرح‌ها را داریم. طراحی و اجرا و تامین مالی این طرح همه اش داخلی است. امیدورایم بقیه فاز‌های ان با این سرعت ادامه یابد اگر مشکلی باشد دولت در اختیار مردم است. بیش از ۸۰۰ کیلومتر فقط مسیر این طرح است. فاز اول ان ۳۰۵ کیلومتر است این طرح بزرگی است که صنایع ما را متحول می‌کند چاه‌های فراوان که آب را از زیر زمین منتقل می‌کرد به مصارف دیگر می‌رسد و یا بسته می‌شود.
روحانی مطرح کرد: این طرح علاوه برمتحول کردن صنعت و امید به مردم محیط زیست ما را متحول می‌کند در چند کیلومتری دریا اب را برداشت می‌کنیم و پساب را در چند کلیومتری بر می‌گردانیم محیط زیست در تمام این طرح‌ها فعال است و طبق اصول و چهارچوب است. این طرح برای حیات مردم هم مهم است. اب مصرفی مردم هم تامین می‌شود. در طرح اینده بندر عباس ۵۰ درصد اب مصرفی مردم با شیرین سازی از اب دریا صورت می‌گیرد.
رییس جمهور گفت: در این ۷ سال تحول‌های زیادی رخ داده است، نه ماه دیگر از عمر این دولت باقی مانده هیچ تردیدی در موفقیت دولت و مردم و ابادانی ایران نخواهیم داشت.
روحانی مطرح کرد: در این سه سال سختی که بر این دولت و مردم گذشت در تاریخ ایران من نظیرش را سراغ ندارم. در شرایط کرونا که نیاز به دارو امکانات بهداشتی داریم اقایی که در کاخ سفید بود تحریم‌ها را تشدید کرد این‌ها به هیچ اصولی پایبند نبودند نه انسانی، نه حقوق بشر من مطمئنم ملت ایران در نهایت پیروز خواهد بود. اینکه نتیجه امریکا مشخص شود و چه کسی پیروز شود برای ما مهم نیست بی تردید دولت بعد آمریکا در برابر ملت ایران تسلیم می‌شود. زیرا راهی جز این ندارند که در برابر قانون و مقررات و فشار افکار عمومی و صبر این ملت تسلیم شوند. ایران موفق نهایی است.
رییس جمهور گفت: افتتاح پروژه‌ها یک دلیل واضح است که ملت ما کمر خم نمیکند می‌توانیم در برابر دشمنان موفق باشیم و ان‌ها را وادار کنیم که قانون و مقررات و پیمان را اجرا کنند.