×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۰ مهر - ۱۳۹۹  
true
true
پیروزبخت: استاندارد به سمت زیر ساخت های توسعه کشور حرکت کند

رییس سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: ما به دنبال گسترش گردشگری حلال در کشور هستیم که می‌توان از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان نیز در این زمینه بهره گرفت.

وی با بیان اینکه مسائل استاندارد در ۲ دهه اخیر در کشور خیلی جدی گرفته نشده است، تصریح کرد: سازمان ملی استاندارد در صدد عبور از رویکردهای قدیم و حرکت به سمت روش‌ها و فناوری‌های نوست.

پیروزبخت با اشاره به اینکه استاندارد، سازمان حاکمیتی و نظارتی است، اضافه کرد: این سازمان کارشناسان خبره‌ای در سراسر کشور دارد که با استفاده از این ظرفیت می‌تواند در جهت رویکردهای جدید گام بردارد.

وی همچنین با تاکید بر لزوم هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی مختلف درباره استاندارد و لزوم توجه به آن، گفت: ما درباره سلامت مردم جدی هستیم و این موضوع را اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

استاندار اصفهان نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه استاندارد باید به جایگاه واقعی خود در کشور برسد، گفت: مدیریت استان اصفهان سلامت مردم را با هیچ چیز دیگری عوض نمی‌کند.

عباس رضایی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری اصفهان افزود: اقدام‌هایی در این استان برای توسعه گردشگری حلال انجام شده که لازم است مسائل مختلفی مانند استاندارد در آن رعایت شود.

وی با اشاره به اقدام‌هایی مانند راه اندازی کارگوترمینال در فرودگاه بین المللی اصفهان در جهت تقویت صنعت گردشگری در این استان، اظهار داشت: اقدام‌هایی نیز درباره برندینگ اصفهان شده و مقرر است این موضوع درباره برندی که توسط اتاق بازرگانی اصفهان طراحی شده و با همکاری وزارت میراث فرهنگی توسعه یابد.

استاندار اصفهان همچنین با اشاره به طرح قطار تندرو اصفهان – تهران که طی مسافت بین این ۲ شهر را به یک و نیم ساعت کاهش می‌دهد و اقدام‌های انجام شده برای تسریع در عملیات اجرایی آن، اضافه کرد: دیروز با حضور وزیر میراث فرهنگی هفت واحد بومگردی در این استان با هزینه ۳۴ هزار میلیارد ریال افتتاح شد.

رضایی همچنین اقدام‌های سازمان ملی استاندارد در جهت برون سپاری را شایسته دانست و گفت: لازم است این سازمان در زمینه مسائل زیست محیطی مانند آلودگی هوا و آب ورود جدی تری داشته باشد.

وی با بیان اینکه ما از هر قدم استاندارد که در جهت سلامت مردم برداشته شود استقبال می کنیم، خواستار تقویت بیشتر اداره کل استاندارد استان اصفهان از لحاظ نیروی انسانی و ساختمان شد.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true