پیام مدیر عامل شرکت پتروشیمی اروند به مناسبت فرارسیدن روز ملی صنعت پتروشیمی ایران
پیام مدیر عامل شرکت پتروشیمی اروند به مناسبت فرارسیدن روز ملی صنعت پتروشیمی ایران
اقتصادوتجارت : پیام مدیر عامل شرکت پتروشیمی اروند به مناسبت فرارسیدن روز ملی صنعت پتروشیمی ایران

۰۷ دی ۱۴۰۱
news image

در روزگاری نه‌ چندان دور، نفت و درآمد حاصل از خام ‌فروشی آن، اصلی‌ ترین منبع درآمد ایران عزیز ما بود. ما بودیم و فروش روزانه چند میلیون بشکه نفت خام و البته؛ خبیثانی که می‌خواستند راه را بر همین خام‌ فروشی ما نیز ببندند.
در چنین وضعیتی، ملت ایران تصمیم گرفت که راهی تازه پیش روی خود بگشاید و ضمن کاستن از وابستگی خود به فروش نفت خام، دنیا را به تولیدات مشتقات نفتی خود محتاج سازد.
امروز به برکت زحمات بی‌ شائبه‌ی یکایک کارکنان صنعت پتروشیمی، ملت ایران توانسته است با تکیه بر دانش بومی خود و توصیه‌های مؤکد مقام معظم رهبری مبنی بر کاهش خام ‌فروشی، به یکی از قطب‌های صنعت پتروشیمی جهان بدل گردد. این اما پایان کار نیست‌. چرا که ما می‌خواهیم و صد البته می‌توانیم با توجه و تمرکز بیشتر بر تولید دانش ‌بنیان، سهم خود را در بازارهای جهانی افزایش دهیم. هدفی که با توجه به برخورداری از نیروی انسانی متخصص و اراده‌ی ملی، بیش از همیشه در دسترس است.
در پایان، فرا رسیدن هشتم دیماه، روز ملی صنعت پتروشیمی را به مجموعه‌ی همکارانم در این صنعت بزرگ و در سطحی فراتر؛ به ملت بزرگ ایران تبریک می‌گویم و امیدوارم تا هشتم دیماه سال آینده به کمک هم به این هدف متعالی نزدیک‌تر شده باشیم.