پرداخت ٢٠٧ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی بانک صادرات ایران
پرداخت ٢٠٧ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی بانک صادرات ایران
اقتصادوتجارت : رئیس هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران از پرداخت ٢٠٧ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی در قالب وام‌های قرض‌الحسنه و تسهیلات با نرخ‌های ترجیحی خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، یاسر مرادی اظهار کرد: بانک صادرات ایران در ٩ ماه اول سال جاری به منظور عمل به مسئولیت‌های اجتماعی بیش از ١٢٨ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج به ١٢٨ هزار نفر، ٢٧ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه فرزندآوری، ١٢ هزار میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن، ٢٧٠٠ میلیارد ریال تسهیلات طرح‌های زیربنایی و حدود ١١ هزار و ٥٠٠ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و بنیاد برکت پرداخت کرده است.
وی افزود: بانک صادرات ایران در این راستا از توجه به سایر بخش‌های نیازمند جامعه نیز غافل نبوده به نحوی که حمایت از اشتغال یا آزادی زندانیان و همچنین کمک به آنها در قالب تسهیلات ستاد دیه، وام‌های قرض‌الحسنه بیماران صعب العلاج، ودیعه مسکن مددجویان سازمان‌های حمایتی، وام‌های ضروری، ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی با معرفی نهادهای حمایتی، تسهیلات اشتغالزایی در اختیار استانداری‌ها توسط این بانک با جدیت دنبال می‌شود.
رئیس هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران همچنین حمایت این بانک از شرکت ‌بازرگانی دولتی، تعاونی روستایی و کمک به توزیع عادلانه یارانه‌ها را از دیگر اقدامات این بانک برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه برشمرد.
مرادی اهتمام بانک صادرات ایران به تامین مالی طرح‌های زیربنایی را از دیگر برنامه‌های بانک برای توسعه زیرساخت‌های رفاهی برای مردم کشور دانست.
وی همچنین از پرداخت ١٢ فقره تسهیلات در بخش‌های مختلف تولیدی به صورت تامین مالی زنجیره تامین در قالب اوراق مولد گام به ارزش بیش از ٦٦ هزار میلیارد ریال از ابتدای سال جاری خبر داد و افزود: اوراق گام به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای مالی زنجیره تامین در بخش‌های مختلف صنعتی و تولیدی کشور مورد توجه است و به عنوان یک راه‌حل مناسب در شرایط فعلی از سوی بانک صادرات ایران دنبال می‌شود.