پرداخت۹۵ میلیاردریال تسهیلات ازدواج طی دو ماه توسط بانک کارآفرین
پرداخت۹۵ میلیاردریال تسهیلات ازدواج طی دو ماه توسط بانک کارآفرین
اقتصادوتجارت : بانک کارآفرین در دو ماه ابتدای سال جاری ۹۵میلیارد ریال تسهیلات ازدواج داد.

این بانک به‌منظور ترویج سنت حسنه ازدواج، از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا اول خردادماه سال جاری،۷۳ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج معادل ماه ۹۵هزار میلیون ریال به متقاضیان پرداخت کرد.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر ۲۱۹نفر متقاضی در صف انتظار جهت معرفی به شعب عامل بانک و ۲۱۰ نفر متقاضی در حال طی کردن مراحل جهت اخذ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در شعب عامل هستند. بانک کارآفرین از تاریخ اول فروردین ماه سال ۱۴۰۱تا اول خرداد ماه ۱۴۰۱ به ۷۳ متقاضی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده است. این میزان در دو هفته فروردین ماه ۱۶ فقره بوده و در دومین ماه سال به ۵۷ فقره بوده است .

بانک کارآفرین در سال ۱۴۰۰ نیز مجموعا، ۵۸۶ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج معادل ۴۷۱ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت کرد.

تسهیلات وام ازدواج

فرآیند دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در بانک کارآفرین به این شرح است؛ هر یک از زوجین به صورت جداگانه باید در سامانه تسهیلات وام ازدواج بانک مرکزی، ثبت نام و کدرهگیری دریافت کنند.

سپس توسط سرپرستی بانکی که در سامانه از طرف شخص متقاضی مشخص شده است، شعبه پرداخت کننده تسهیلات مشخص و برای فرد ثبت نام کننده، پیامک ثبت اطلاعات و شروع مرحله بعدی دریافت تسهیلات ارسال می شود.

در مرحله آخر فرد متقاضی باید به شعبه مراجعه کرده با ارائه مدارک لازم پرونده خود را تکمیل و وام ازدواج خود را دریافت کند.

شایان ذکر است این فرآیند نباید بیشتر از ۴۵روز زمان ببرد، در غیر این صورت فرد متقاضی باید مجددا ثبت نام کند.