پاکسازی حاشیه زاینده رود از ضایعات پلاستیکی توسط کارکنان ذوب آهن اصفهان
پاکسازی حاشیه زاینده رود از ضایعات پلاستیکی توسط کارکنان ذوب آهن اصفهان
اقتصادوتجارت : به مناسبت روز جهانی زمین پاک در دوم اردیبهشت ماه هر سال در تمام کشورها و از جمله ایران برای ارتقاء آگاهی و آموزش در مورد مسایل زیست ‌محیطی و تشویق و ترویج فرهنگ حفاظت و پاسداری از زمین برنامه های مختلفی برگزار می‌شود.

در این راستا سازمان حفاظت محیط ‌زیست کشور شعار سرمایه گذاری در زمین با کاهش پلاستیک را برای روز جهانی زمین پاک اعلام نموده است. ذوب آهن اصفهان نیز طی سالیان گذشته در برنامه هایی به پاکسازی مناطق پیرامون اقدام نموده است. در سال ۱۴۰۱ در آستانه روز جهانی زمین پاک، جمعی از مدیران و کارکنان این شرکت به پاکسازی مناطق حاشیه رود خانه زاینده رود در شهرستان لنجان اقدام نمودند. چهارشنبه ۳۱ فروردین ماه، مهدی بهرامی معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی همراه با چند تن از مدیران، سرپرستان و کارکنان این حوزه به جمع آوری پلاستیک های اطراف و حاشیه رودخانه زاینده رود در منطقه زرین شهر اقدام نمودند.
مهدی بهرامی معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی شرکت با تشکر از تمامی دست اندرکاران و حاضران این برنامه به ویژه مدیریت امور شهری و پسماند که وظیفه اصلی برنامه را بر عهده داشت، در گفتگو با خبرنگار هفته نامه آتشکار گفت: ذوب آهن اصفهان علاوه بر توجه به موضوع حفاظت و نگهداری از زمین در داخل مجموعه خود، همواره به حفاظت و نگهداری از زمین های اطراف و منطقه نیز توجه ویژه دارد.
وی افزود: زمین و طبیعت امانتی الهی و از سرمایه های ملی بوده و ذوب آهن اصفهان تمام طرح ها و فعالیت های تولیدی خود را با توجه به حفظ جنبه های زیست محیطی و نگهداری از زمین ساماندهی می کند.
این مقام مسئول اضافه کرد: ذوب آهن اصفهان در تداوم اقدامات زیست محیطی و در راستای مسئولیت های اجتماعی خود و توجه به شعار تعیین شده در سال جاری و به مناسبت روز جهانی زمین پاک به پاکسازی حاشیه زاینده رود از ضایعات پلاستیکی اقدام نمود.
وی در پایان تاکید کرد: ذوب آهن اصفهان تلاش می کند که با اقدامات لازم و فرهنگ سازی، انگیزه و مشارکت عمومی کارکنان و جامعه در زندگی کاری، فردی و تفریحات در زمینه پاکسازی و حفاظت از زمین را ارتقاء دهد تا همه ما با محیطی پاک و به دور از آلاینده ها همراه باشیم.