پاکسازی جنگل لویزان از زباله های زیست محیطی
پاکسازی جنگل لویزان از زباله های زیست محیطی
شبکه اقتصادوتجارت : معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 تهران گفت: در دومین روز از هفته تهران بوستان جنگلی لویزان از زباله های زیست محیطی زدوده شد.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ تهران، “حمیدرضا فرخی” در ادامه با تشریح برنامه‌های هفته تهران که امسال با عنوان «مکتب تهران» نامگذاری شده، گفت: در روز دوم از هفته تهران که از ۱۲ مهرماه آغاز شد، مراسم پیاده روی و پاکسازی جنگل لویزان با هدف رفع مشکلات زیست محیطی و آراستن چهره و منظر شهری با حضور مسوولان، دبیران و علاقمندان محیط زیست این منطقه برگزار شد.
او ادامه داد: شرکت کنندگان در این برنامه با جمع آوری زباله ها به خصوص زباله های نایلونی و تفکیک زباله های خشک و تر چهره بوستان لویزان را از آلودگی ها زدودند.
فرخی گفت: رها کردن زباله های پلاستیکی و دیگر زباله ها در طبیعت علاوه بر مشکلات زیست محیطی موجب مسدود شدن کانال های آب و جوی ها شده که این خود باعث مشکلات آبگرفتگی به خصوص در فصول بارش می شود.
او در ادامه به توزیع کیسه های پارچه ای جهت جایگزین کردن کیسه های نایلونی اشاره کرد و گفت: توزیع کیسه های پارچه ای بین شهروندان و صنوف منطقه چهار و آموزش محیط زیستی در این خصوص یکی از اقدامات مهم این هفته به شمار می رود.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۴ در پایان گفت: امید است با در نظر گرفتن شعار “تهران شهری برای همه” و رعایت اصول بهداشتی و زیست محیطی هر روز بیش از گذشته شاهد شهری سلامت و پاکیزه باشیم.
گفتنی است در اولین روز از هفته تهران درختان کهنسال منطقه ۴ پلاک کوبی شدند.