و ششمین نشست باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار می شود
و ششمین نشست باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران برگزار می شود
شبکه اقتصادوتجارت : نود وششمین نشست باشگاه نجوم به مناسبت هفته جهانی فضا و به صورت مجازی برگزار می شود.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، امیرحسین چیذری مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران اظهار داشت: به مناسبت هفته جهانی فضا، نود وششمین نشست باشگاه نجوم مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، در روز شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹، ساعت ۲۱ به صورت مجازی برگزار می شود.
وی افزود: در این نشست مجازی گفت و گویی با موضوع«اهمیت زمین شناسی در فضا» و پاسخ به برخی سوالات عمومی از علت کندوکاو بشر در سایر کرات آسمانی با حامد پور خرسندی خواهیم داشت.
چیذری خاطرنشان شد: حامد پور خرسندی (زمین شناس با تخصص در مطالعه شهاب سنگها) است وی دکترای خود را از دانشگاه ایکس مارسی در فرانسه اخذ کرده و در حال حاضر در دانشگاه بروکسل در بلژیک بر روی ترکیب اولیه و ایزوتوپی اولین جامدات تشکیل شده در سحابی خورشیدی مطالعه می کند.
مدیر مرکز علوم گفت: هفته جهانی فضا، جشن بین المللی علوم و فناوری و سهم و کمک آن برای بهبود شرایط زندگی انسان ها است. در سال ۱۳۹۹، مجمع عمومی سازمان ملل، قطعنامه‌ای را تصویب کرد که به موجب آن، چهارم تا دهم اکتبر هر سال (۱۳ الی ۱۹ مهر)، به عنوان هفته جهانی فضا، انتخاب شد. هدف از این کار ترویج و توسعه دانش فضایی و آشنا کردن مردم و جوانان به نقش فناوری فضایی در زندگی انسان های روی کره زمین اعلام شد.
گفتنی است این گفتگو به میزبانی سید علی وکیلی (مسئول باشگاه نجوم مرکز علوم) صورت می پذیرد.
علاقه مندان به علم نجوم می توانند این برنامه را به صورت لایو(زنده) ، از صفحه اینستاگرام باشگاه نجوم مرکز علوم به آدرس astroclub.sactehran دنبال کنند.