وام های قرض الحسنه پرداختی بانک سینا در سال ۱۴۰۰ به ۱۱ هزار میلیارد ریال رسید
وام های قرض الحسنه پرداختی بانک سینا در سال ۱۴۰۰ به ۱۱ هزار میلیارد ریال رسید
اقتصادوتجارت : بانک سینا در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه، با اجرای طرح‌های متعدد قرض‌الحسنه حدود 11 هزار میلیارد ریال وام قرض الحسنه از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان بهمن ماه جاری پرداخت کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک سینا؛ پرداختی های این بانک شامل وام قرض الحسنه ازدواج، اشتغالزایی، تامین نیازهای ضروری و کمک هزینه خرید مسکن محرومان بوده که از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه تعداد ۲۳۵۵ فقره از این وام ها به مبلغ ۱۹۸۳ میلیارد ریال به وام ازدواج اختصاص داشته است. طی این مدت همچنین تعداد ۸۲۵۰ فقره وام اشتغالزایی به مبلغ ۳۹۵۴ میلیارد ریال پرداخت شده و وام پرداختی تامین نیازهای ضروری هم به تعداد ۲۰۷۰۳ فقره به مبلغ ۴۰۴۰ میلیارد ریال بوده است.
پرداخت وام قرض الحسنه کمک هزینه خرید مسکن هم در سه ماهه آذر، دی و بهمن با رشد صعودی همراه شده و به ۳۳۷ مورد رسیده که رقمی بالغ بر ۱۱۳ میلیارد ریال را شامل می‌گردد.
بانک سینا در سالهای اخیر با تدوین و اجرای طرح های متعدد در زمینه بانکداری قرض الحسنه، نقش مهمی در تبیین آثار اجتماعی قرض دادن و تقویت نگرش انسان دوستانه کمک به همنوع ایفا نموده است.