هم افزایی مسئولین کیش نویدبخش آینده روشن این منطقه است
هم افزایی مسئولین کیش نویدبخش آینده روشن این منطقه است
شبکه اقتصادوتجارت : امام جمعه موقت تهران گفت: انسجام،همدلی و همراهی سازمان منطقه آزاد کیش با علما، ائمه جمعه اهل تشیع و اهل تسنن، شورای تامین، مسئولین استان هرمزگان؛ نشان دهنده موفقیت های روز افزون و آینده روشن این منطقه است.

گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، شامگاه چهارشنبه ۱۴ آبان، طی مصاحبه ای در فرودگاه بین المللی کیش؛ ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اسلام(ص) و هفته وحدت بر تعامل سازنده و ارتباط صمیمی غلامحسین مظفری مدیرعامل مردمی و پرتلاش سازمان منطقه کیش اشاره داشت و افزود: تجارب ارزشمند مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مجلس شورای اسلامی و حوزه های اقتصادی؛ نوید بخش تحولات زیرساختی در جزیره کیش است.

امام جمعه موقت تهران در خصوص ظرفیت های ارزشمند منطقه آزاد کیش که می تواند به عنوان پایلوت برای آغاز تحولات جدید در سطح کشور ارائه شود اظهار داشت: از ابتدای تصویب قانون چگونگی اداره مناطق آزاد؛ این مناطق همواره به عنوان نمادی برای توسعه اقتصادی و فرهنگی مورد توجه قرار گرفته است و باید برای صادرات و ارتباط با کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس فرصت های جدیدی را ایجاد کنیم.

ابوترابی فرد منطقه آزاد کیش را از نظر جاذبه های گردشگری و برخورداری از اکسیژن خالص میان چهار کشور دنیا و همچنین از نظر محیط زیست، این جزیره در شرایط مطلوبی قرار گرفته است افزود: منطقه آزاد کیش به عنوان مهد گردشگری و نکته اقتصادی و فرهنگی می تواند برای ملت ایران نقش آفرینی کند.

وی سفر اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به جزیره کیش را رصد تحولات فرهنگی و اقتصادی در این منطقه دانست و تصریح کرد: تجارب ارزشمند نمایندگان مجلس در حوزه قانون گذاری،مسائل صنعتی مرتبط وشناسایی مشکلات اقتصادی جزیره، بررسی و ارائه راه کارها علت اصلی سفر آنان به کیش است.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد خاطر نشان کرد: به منظور بهره مندی از ظرفیت های منطقه و با توجه به نگاه رهبری در بیانیه گام دو انقلاب اسلامی؛ چند افق بلندی ترسیم شده است و باید با نگاه تمدن اسلامی در جهان حرکت کنیم و با شناسایی فرصت ها و تهدیدها؛ تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و از فرصت ها نهایت استفاده را در این زمینه مد نظر قرار دهیم.

به گفته ابوترابی فرد، جوانان متخصص تربیت شده؛ سرمایه های اصلی این کشور هستند و باید از آنان حمایت کنیم گفت: در شرایط تحریم های ظالمانه دشمنان؛ اهتمام به زیر ساخت های اقتصادی و نیروی انسانی باعث خلق نشاط و انرژی در جامعه خواهد شد و با همت مردم، مسئولین، نخبگان علمی، سیاسی و علمای بزرگوار می توان برای تبدیل شدن این منطقه به یکی از نمادهای وحدت اسلامی گام های موثری برداشت.

گفتنی است امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطه آزاد کیش و برخی از مسئولین محلی و همچنین نمایندگان مجلس؛ مرکز فعالیت های قرآنی کیش در مصلی این منطقه  افتتاح شد