هم‌پوشانی پروازها با راه‌اندازی مرکز مدیریت کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی/ پیش‌بینی کم‌ترین تاخیر در نوروز ۱۴۰۲
هم‌پوشانی پروازها با راه‌اندازی مرکز مدیریت کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی/ پیش‌بینی کم‌ترین تاخیر در نوروز ۱۴۰۲
اقتصادوتجارت : سخنگوی سازمان هواپيمايی كشوری گفت: پیش‌بینی می‌شود با راه‌اندازی مرکز مدیریت کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی در راستای هم‌پوشانی پروازها، مسافران در نوروز ۱۴۰۲ با کم‌ترین تاخیر مواجه شوند.

به گزارش ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، سخنگوی سازمان هواپيمايی كشوری درباره راه‌اندازی و فعالیت مرکز مدیریت کنترل پروازها و خدمات مسافران، گفت: این مرکز از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ در سازمان هواپیمایی کشور راه‌اندازی شد و فعالیت آن تا پانزدهم فروردین ماه ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.
او ادامه داد: شرکت‌های هواپیمایی نماینده خود را به این مرکز معرفی کرده‌اند و تمامی پروازهای صورت گرفته در فرودگاه‌های کشور با یکدیگر هم‌پوشانی خواهند داشت. در صورت تاخیر یکی از شرکت‌های هواپیمایی پرواز از طریق شرکت دیگری انجام می‌شود.
سخنگوی سازمان هواپيمايی كشور با اشاره به رصد و پایش ۲۴ ساعته فرودگاه‌ها و ترمینال‌های مسافری افزود: بدین‌منظور که مسافران در نوروز ۱۴۰۲ کم‌ترین تاخیر و معطلی را داشته باشند، نسبت به همپوشانی احتمالی مشکلات شرکت‌ها و پروازها بصورت آنی تصمیم‌های مربوطه اتخاذ می‌شود.
رشد ۱۲درصدی جابجایی مسافران هوایی در نوروز ۱۴۰۲
یازرلو با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود حجم جابه‌جایی مسافر با رشد بیش از ۱۰درصدی نسبت به سال گذشته به ۲میلیون و ۵۰۰هزار نفر برسد، افزود: ۵۵۰۰ پرواز برنامه‌ای و منظم برای مسیرهای داخلی همچنین مجوز ۳۵۰ پرواز فوق‌العاده صادر شده است. برای پروازهای خارجی نیز مجوز ۲۲۰۰ پرواز برنامه‌ای و ۲۵۰ پرواز اضطراری برای ۲۴ اسفندماه تا ۱۵ فروردین ماه صادر شده است.

اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی