همایش و نمایشگاه شکسته‌نویسان معاصر خوشنویسی به میزبانی گل گهر برگزار شد
همایش و نمایشگاه شکسته‌نویسان معاصر خوشنویسی به میزبانی گل گهر برگزار شد
اقتصاد و تجارت :همایش بزرگ شکسته نویسان معاصر هنر خوشنویسی پنج استان همجوار کرمان، هرمزگان، یزد، فارس و سیستان و بلوچستان به میزبانی شرکت گل‌گهر در سیرجان برگزار و همزمان نمایشگاه آثار این هنرمندان دایر شد.

در این همایش که با حضور معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، معاون فرمانداری سیرجان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، مدیر مجتمع گل‌گهر، جمعی از معاونین شرکت گل گهر و ۶۰تن از پیشکسوتان و هنرمندان عرصه هنر خوشنویسی در این ۵ استان همجوار برگزار شد، نمایشگاهی از آثار این هنرمندان در محل ساختمان اداری مجتمع گل‌گهر در سیرجان نیز برپا شد و از ایشان تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان گفت: هنر خوشنویسی یک هنر قدسی و آئینی است که هنرمندان آن قبل از کتابت وضو می‌گیرند؛ چرا که علاوه بر ترویج کلام وحی، اخلاق و ادب و علم و کلام بزرگان را منتشر می‌کند.

وحید محمدی افزود: نشاط و روحیه‌ای که هنرمندان به جامعه می‌دهند بسیار موثر است اما علاوه بر توجه به کیفیت هنر، در بحث اقتصاد هنر باید به کمیت‌ها نیز توجه داشت.

در این آیین استاد محمد حیدری چهره ماندگار خوشنویسی کشور نیز به بیان سخنانی پرداخت و با تاکید بر اینکه رویداد امروز به دلیل ظرفیت‌های پنهان و آشکار هنر خوشنویسی شکل گرفته است، گفت: اینکه یک اتفاق هنری در دل یک مجموعه معدنی و صنعتی ایجاد شده، جای خوشحالی دارد.

این استاد پیشکسوت افزود: اگر مجموعه‌های معدنی و صنعتی که گردش سرمایه دارند، نباشند و حمایت نکنند، شاید اتفاقات فرهنگی و هنری به این خوبی شکل نگیرند. گل‌گهر این ظرفیت را دارد که روزی به جای شعار همراه فرهنگی سیرجان که در تحقق آن موفق بوده، بتواند همراه فرهنگی ایران بشود.

پس از برگزاری این آئین، نمایشگاه شامل ۶۰ اثر از هنرمندان شکسته نویس هنر خوشنویسی ۵ استان مذکور در ساختمان ۴۵ مجتمع گل گهر افتتاح شد که به مدت ۲ روز در این مکان دایر می باشد.

گفتنی‌است این نمایشگاه همچنین به مدت ۳ روز در محل نگارخانه راز فرهنگسرای شهرداری سیرجان جهت بازدید عموم دایر خواهد شد.