هشدار مدیریت بحران نسبت به تداوم آلودگی هوا در استان تهران
هشدار مدیریت بحران نسبت به تداوم آلودگی هوا در استان تهران
اقتصادوتجارت : مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد تداوم آلودگی هوا در این استان خبر داد و گفت: افراد دارای بیماری قلبی، کودکان و سالمندان از تردد در فضای آزاد خودداری کنند.

حامد یزدی مهر، عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی از فردا پنجشنبه هشتم دی ماه تا دوشنبه با پایداری جو و افزایش آلودگی هوا روبرو خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم سبب افزایش بیماری‌های قلبی و ریوی و مرگ و میر زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علائم تنفسی در کل جمعیت می‌شود گفت: بر این اساس توصیه می‌کنیم افراد مبتلا به بیمای‌های ریوی، کودکان و سالمندان از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند و در صورت تردد از ماسک مناسب استفاده کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ادامه داد: کیفیت هوا در صورت عدم مهار منابع آلاینده در مناطق پرتردد در بعضی ساعات تا حد ناسالم برای تمام گروه ها خواهد بود که توصیه مدیریت بحران همچنان کاهش ترددهای غیر ضروری و پرهیز از فعالیت های ورزشی در فضای باز است.

وی با تاکید بر مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک بیان داشت: همواره استفاده از وسایل نقلیه عمومی، تنظیم و بررسی دقیق کاتالیزورها و سنسورهای اکسیژن هوا در خودروها، بهره گیری بیشتر از فضای سبز و درختکاری و کاهش سوخت‌های آلاینده برای کاهش آلودگی هوا مورد توصیه است.