*نوای حسینی در کوچه های منطقه۲ طنین انداز می شود
*نوای حسینی در کوچه های منطقه۲ طنین انداز می شود
شبکه اقتصادوتجارت : معاون اجتماعی وفرهنگی شهرداری منطقه۲ گفت:همزمان با اربعین حسینی برنامه های فرهنگی و مذهبی متعددی با مشارکت سپاه شهید باهنر اجرا و نوای حسینی در محلات منطقه۲ طنین انداز می شود.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲،یوسف مزارعی،معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه۲ با بیان این مطلب گفت:اربعین امسال در سایه کرونا، نوع تازه ای ازاجرای برنامه مذهبی و عزاداری را موجب شد تا با درنظر گرفتن حفاظت از سلامت و بهداشت شهروندان این برنامه ها به نحوی اجرا شود که کرونا این آیین اسلامی را تحت الشعاع قرار نداده و اربعین حسینی با شکوه هرساله برگزار شود .
وی افزود :بدین منظور موکب های اربعین و سلامت در ۱۸نقطه از محلات برپا و با توزیع بسته های فرهنگی ، ماسک محلول ضد عفونی کننده و همچنین ارائه خدمات بهداشتی پذیرای شهروندان هستند.
وی همچنین از حرکت ۱۱ کاروان پیاده روی ۴ نفره در محلات خبردادوگفت:این کاروان ها باهدف تداعی کردن خاطرات پباده روی اربعین در محلات کرده و در این حرکت فرهنگی ، بسته های بهداشتی و فرهنگی به شهروندان اهدا می کنند.
وی اجرای طرح کوچه های حسینی را ازدیگر برنامه ها برشمرد وگفت : همزمان با روز اربعین حرکت کاروان خودرویی عزاداری حسینی از میدان صنعت تا مقبره الشهدای بوستان نهج البلاغه اجرا می شود و نوای حسینی در محلات منطقه طنین انداز می شود.
مزارعی افزود: به منظور هویت بخشی به فضای شهری ،با همکاری حوزه خدمات شهری منطقه علاوه برسیاهپوش کردن معابر و بزرگراهها و اکران پیام های مذهبی، مسیر میدان صنعت تا میدان شهید طهرانی مقدم مزین به تصاویر شهدا می شود.
معاون اجتماعی وفرهنگی منطقه ۲ گفت:اجرای طرح عشاق الحسین (ع)در بازارچه سنتی ستارخان و همچنین پخش کلیپ اربعین در واتر اسکرین بوستان ستارخان و… بخش دیگری از برنامه های فرهنگی و مذهبی پیش بینی شده است که با همکاری شهرداری منطقه۲ و سپاه شهید باهنر اجرا می شود.