نمایشگاه بیست و هفتم، مجال جهش همکاری‌های نفتی
نمایشگاه بیست و هفتم، مجال جهش همکاری‌های نفتی
اقتصادوتجارت : مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج‌فارس با بیان اینکه نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی محل مناسبی برای توسعه همکاری‌های نفتی است، گفت: مهمترین مسأله در نمایشگاه این است که عناصر مختلفی که در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی فعال هستند، زمینه توسعه همکاری‌ها را فراهم کنند و به واسطه این حضور هم افزایی صورت گیرد.

به نقل از روابط عمومی پترول، رشید قانعی در حاشیه نمایشگاه بیست و هفتم اظهار کرد: هم افزایی در نمایشگاه نفت هر سال اتفاق می‌افتد؛ اما امیدواریم این امر امسال بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و به نتایج درخوری منجر شود.

مدیرعامل پترول افزود: یکی از این نتایج می‌تواند افزایش تولید باشد.

قانعی در خصوص طرح های درحال توسعه پترول که به افزایش تولید در صنعت پتروشیمی می انجامد، اظهار کرد: پترول ۶ طرح در حال توسعه و فعال دارد که امسال به مرحله پیش راه اندازی و راه اندازی نزدیک خواهد شد. یکی از پروژه ها پتروشیمی صدف خلیج فارس جهت تولید ESBR است؛ پروره های دیگر ارغوان گستر ایلام جهت تولید پلی پروپیلن، پتروآرمند لردگان جهت تولید کریستال ملامین، نگین سنقر جهت تولید متیل آمین (که برای اولین بار در صنعت پتروشیمی کشور انجام می شود)، پتروشیمی ارومیه جهت تولید پلی آلومینیوم کلراید و پتروپرک پویا جهت تولید سودپرک است.