نظام بانکی در تسریع تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی نقشی مهم دارد
نظام بانکی در تسریع تکمیل زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی نقشی مهم دارد
اقتصادوتجارت : مدیرعامل پترول بر اهمیت تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ای پترول از سوی نظام بانکی کشور به‌منظور تسریع اجرای آن‌ها و تکمیل زنجیره ارزش تأکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج‌فارس، رشید قانعی، مدیرعامل پترول در نشستی که با مدیرعامل، اعضای هیئت‌مدیره و مدیران بانک شهر در خصوص گسترش همکاری‌ها انجام شد، به نقش پررنگ این گروه در برنامه‌های توسعه‌ای هلدینگ خلیج‌فارس اشاره و اظهار کرد: پترول شرکتی توسعه‌ای و سرمایه‌گذار است که طرح‌های این شرکت در مناطق کمتر توسعه‌یافته اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: پترول همسو با تحقق شعار «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»، سیاست‌هایی از قبیل افزایش اشتغال و بهره‌وری، توسعه کارآفرینی، ایجاد ارزش‌افزوده بالاتر از طریق تکمیل زنجیره ارزش، توسعه مشارکت‌ها، جلوگیری از خام‌فروشی، ارتقای کیفیت و رقابت‌پذیری در تولید را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است.
مدیرعامل پترول در ادامه با اشاره به جایگاه مهم پترول در صنعت پتروشیمی و تشریح نقش طرح‌های توسعه‌ای در تکمیل زنجیره ارزش، خواستار افزایش تعاملات سیستم بانکی کشور با پترول شد.
قانعی با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای پترول گفت: حجم گسترده سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها نیازمند تأمین منابع مالی به‌منظور تسریع فرایندهای احداث و اجرای طرح‌های توسعه‌ای است؛ موضوعی که مشارکت نظام بانکی در توسعه اقتصادی و دستیابی به اهداف کشور در تکمیل زنجیره ارزش را از اهمیت بیشتری برخوردار می‌کند.

کمک به توسعه صنعت پتروشیمی را وظیفه خود می‌دانیم
سید محمدمهدی احمدی، مدیرعامل بانک شهر نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های بانک شهر در حوزه‌های تأمین مالی، اظهار کرد: در سال «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»، تمام تلاش خود را برای ایفای رسالت خود که همان حمایت از تولید است به کارگرفته‌ایم و با پرداخت تسهیلات برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی در مناطق کم‌برخوردار تلاش می‌کنیم.
وی با ابراز علاقه برای حضور و ایفای نقش در کنار پترول افزود: کمک به رشد و توسعه صنعت پتروشیمی را وظیفه خود دانسته و تاکنون از تمامی ظرفیت‌های بانک شهر برای پیشبرد اهداف آن دریغ نکرده‌ایم.
گروه پترول و بانک شهر در این نشست در زمینه خدماتی همچون استفاده از منابع ارزی بانک برای پروژه‌های در دست اجرا، اخذ تسهیلات بلندمدت ارزان‌قیمت و استفاده از انواع ابزارهای مالی و سرمایه‌ای بانک و… برای تأمین منابع طرح‌های توسعه‌ای پترول به تفاهم رسیدند.
گفتنی است، گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج‌فارس با نماد «پترول» از جمله شرکت‌های جوان و آینده‌دار صنعت پتروشیمی کشور به شمار می‌رود که با داشتن سبدی متنوع از طرح‌های توسعه‌ای و زودبازده پتروشیمی بار توسعه صنایع پایین‌دستی و تکمیلی در این صنعت را بر عهده دارد.