نصب اولین پایه پروژه بی نظیر دیوار توری در هفته محیط زیست در شرکت فولاد خوزستان
نصب اولین پایه پروژه بی نظیر دیوار توری در هفته محیط زیست در شرکت فولاد خوزستان
اقتصاد و تجارت : دکتر علیرضا مخبردزفولی قائم مقام مدیرعامل در امور ستادی و‌مسئولیت های اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی ضمن اعلام خبر فوق گفت: شرکت فولاد خوزستان پیشرو در زمینه استفاده از فناوری جدید ویند فنسینگ (دیوار توری) با هدف کنترل بادبردگی پایل های روباز کنسانتره سنگ آهن است. این فناوری بعنوان به روزترین روش کاهش سرعت وزش باد و کنترل انتشار گرد و غبار قلمدادشده و شرکت فولاد خوزستان نخستین واحد صنعتی در سطح کشور است که پروژه نصب و بهره برداری از این فناوری را در دست اجرا دارد.

مخبر دزفولی افزود: توری بکار رفته در احداث این دیوار از پلی پروپیلن و ارتفاع آن ۲۸ متر است. این دیوار انبارهای روباز نگهداری سنگ آهن را در مساحتی بالغ بر ۳۶ هکتار محصور می کند.

قائم مقام مدیرعامل در امور ستادی و‌مسئولیت های اجتماعی تعهد به محیط زیست را ضامن توسعه و تولید سبز دانست و گفت: پیش بینی می شود با نصب این دیوار سرعت وزش باد در محدوده تحت پوشش، ۸۵ درصد و میزان باد بردگی مواد حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد کاهش یابد و این اقدام به کاهش آلاینده های محیطی هم در داخل و هم محیط پیرامون و مجاورین شرکت منتهی خواهد شد.

مخبر دزفولی در ادامه این گفتگو ارزش فعلی این پروژه را بر اساس نرخ جاری ارز بالغ بر ۸۰۰۰ میلیارد ریال دانست و میزان پیشرفت فیزیکی آن را در حال حاضر ۶۵ درصد اعلام کرد.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی بعمل آمده از سویی انتظار می رود عملیات اجرایی این پروژه تا پایان سال جاری تکمیل گردد و از سوی دیگر بی شک دانش فنی که از طریق اجرای این پروژه در اختیار پیمانکاران و مهندسین مشاور ایرانی قرار می گیرد، زمینه ساز بهره گیری از این فناوری در سایر صنایع معدنی کشور بوده و می تواند نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا بعنوان یکی از مهمترین چالشهای زیست محیطی کشور داشته باشد.

مخبر دزفولی در پایان این گفتگو از حمایت های اداره کل محیط زیست استان، مدیرعامل و هیات مدیره شرکت و تلاش موثر معاون برنامه ریزی و اجرای پروژه ها و مدیران زیرمجموعه، مدیران HSE و محیط زیست و پیمانکار پروژه صمیمانه قدردانی کرد و پیشرفت ملموس این پروژه بی نظیر و ملی را هدیه ای از طرف شرکت فولاد خوزستان به کارکنان، مردم خوزستان و فعالان محیط زیست در هفته بزرگداشت محیط زیست دانست.