نشست هم اندیشی بانوان فعال منطقه
نشست هم اندیشی بانوان فعال منطقه
شبکه اقتصادوتجارت : معاونت امور اجتماعي و فرهنگي منطقه 22، با هدف بررسي مسائل و مشكلات مربوط به زنان در منطقه، اقدام به برگزاري نشست هم اندیشی بانوان فعال اجتماعی منطقه کرد.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، ادب معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه در این باره گفت: در این جلسه كه با حضور مديران بانوان منطقه، اساتید رشته های روانشناسی، جامعه شناسی و مددکاری، شورایاری محلات ۱۲ گانه منطقه، بانوان فعال اجتماعی، سمن ها، خیریه ها و NGO ها وکارشناسان معاونت اجتماعی برگزار شد، مسائل، مشكلات و موضوعات مرتبط با زنان منطقه مورد بررسي قرار گرفت.
ادب در ادامه گفت: يكي از موضوعات مهم در حوزه بانوان، بحث امنيت زنان در منطقه است. از آنجا كه منطقه ٢٢ جزء مناطق در حال شكل گيري است، به همين دليل فضاها و نقاط بي دفاع شهري آن نسبت به ساير مناطق بيشتر است. بنابراين شناسايي و احصاء فضاهاي بي دفاع منطقه، از مسائلي است كه در اين نشست با حضور بانوان فعال مورد بررسي قرار مي گيرد.
گفتني است در این نشست در باره موضوعات مختلف از جمله؛ پیشگیری از آسیب های اجتماعی، کودکان کار، بانوان بی خانمان، مشارکت و همدلی بانوان فعال محلات، استفاده از پتانسیل ها، ظرفیت ها و تجربیات بانوان فعال، معرفي و شناخت ۵ مرحله دوران کرونایی(مرحله ناشناختگی و بیگانه کوید ۱۹، مرحله پویایی کوید ۱۹، مرحله مقاومت، مرحله افسردگی و مرحله بحرانی، نقش زنان در احیای بهداشت روانی کودک و نوجوان، بهداشت روانی خود و همسر، بهداشت جسمی، اجتماعی و تغذیه خود در دوران کرونا) ، سلامت معنوی بانوان، مشارکت حداکثری بانوان محلات منطقه در اداره محله مطالبي ارائه شد.
پناهیان استاد حوزه و دانشگاه كه در اين نشست حضور داشت از تعهد مسئولین منطقه برای اطلاع رسانی و آگاهی شهروندان از شرایط معنوی و رشد اخلاقی و انسانی آنان بخصوص جوانان منطقه تشکر کرد و خواستار فراهم شدن مکانی مناسب در مناسبتها و شرایط خاص برای فعالیت نیروهای جوان، مستعد و متعهد بمنظور تربیت جوانان منطقه، رشد معنوی و جلوگیری از مسائل اخلاقی و انسانی آنان شد.
در پايان این نشست به کمبودها، چالش ها و ظرفیت های موجود در محلات نيز اشاره و نظرات و پیشنهادات بانوان در خصوص مسائل و مشکلات بانوان مطرح شد.