نخستین کلینیک حقوق کودک قشم افتتاح شد
نخستین کلینیک حقوق کودک قشم افتتاح شد
شبکه اقتصادوتجارت :نخستین کلینیک حقوق کودک در مناطق آزاد کشور سه شنبه شب با حضور معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، امام جمعه شهرستان، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان و جمعی از معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم افتتاح شد.

 گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، محمود عباسی در آیین افتتاح این مرکز اظهار کرد: هدف از ایجاد این کلینیک، آموزش و ترویج حقوق کودک، معاضدت حقوقی و مشاوره به خانواده ها و مردم است.

دبیر مرجع کنوانسیون ملی حقوق کودک کشور ادامه داد: این کلینیک زمینه تحول در احیای حقوق کودکان و حمایت از این قشر در قشم را فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه یک سوم جمعیت کشور را کودکان تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری امروز در این حوزه، منافع مهمی برای آینده سازان فردا دارد.

به گفته معاون وزیر دادگستری؛ کلینک های حقوق کودک بهترین ابزار مدیریت آسیب های اجتماعی هستند که در آن حقوقدان ها، مشاوران، وکلا و مددکاران اجتماعی برای مدیریت آسیب های اجتماعی و حقوقی کودکان گام برمی دارند.

عباسی در ادامه با اشاره به ویژگی ها و مزایای قشم برای انجام فعالیت کلینیک حقوق کودک، اضافه کرد: افتتاح این مرکز در جزیره قشم، ظرفیت های بسیار ارزشمندی دارد که امیدواریم در آینده ای نزدیک تحول در این حوزه را شاهد باشیم.

دبیر مرجع کنوانسیون ملی حقوق کودک کشور با بیان اینکه این کلینیک، اولین مورد در مناطق آزاد کشور است، ادامه داد: با توجه به اینکه جزیره قشم در بحث عدالت، استعداد لازم برای شهر ترمیمی دارد، زمینه تحول در مناطق آزاد از این نقطه شروع می شود.

معاون وزیر دادگستری در پایان تصریح کرد: خدمات این کلینیک شامل همه کودکان شامل فرزندان مردم کشورمان و اتباع خارجی می شود و در آن آموزش های همگانی و ارایه خدمت رایگان است.

براساس این گزارش، در آیین افتتاح نخستین کلینیک حقوق کودک قشم، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری، حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام میثم تارم امام جمعه شهرستان قشم، رضا صفایی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان و جمعی از معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم حضور داشتند.