منطقه ۱۲ پیشرو در تشکیل مجمع محلات
منطقه ۱۲ پیشرو در تشکیل مجمع محلات
اقتصادوتجارت : شهردار منطقه 12 در دهمین برنامه ملاقات مردمی در مساجد این منطقه از تشکیل مجمع محلات در محلات 14گانه منطقه 12 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، شامگاه دوشنبه، ۲۷ دی‌ماه، دهمین برنامه از سری‌برنامه‌های ملاقات مردمی در مساجد منطقه ۱۲ با حضور امیر یزدی، شهردار منطقه، معاونان، شهرداران نواحی ۶گانه و برخی دیگر از مدیران شهری منطقه به همراه عده‌ای از شهروندان نمازگزار در مسجد الله واقع در خیابان پانزده خرداد غربی برگزار شد.
در این برنامه، یزدی طی سخنانی از محوریت مساجد در اداره امور مردم سخن گفت و بیان کرد: مساجد باید کانون همه فعالیت‌ها باشند و حضور پررنگ‌تر مسؤولان در مساجد و به‌دور از تکلف‌های رایج اداری ضروری است؛ به همین دلیل تشکیل «مجمع محلات» با محوریت مساجد و حضور معتمدان و نخبگان محلی برای رسیدگی به امور مردم در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد که ان‌شاءالله، منطقه ۱۲ در این زمینه پیشرو خواهد بود.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) که می‌فرمایند، مساجد باید نقش قلب محلات را ایفا کنند، یادآور شد: نگاه شهرداری تهران به مساجد، محوریت مساجد در محلات است و همان‌طور که از صدر اسلام تاکنون، به‌ویژه در شکل‌گیری انقلاب مقدس اسلامی، شاهد نقش‌آفرینی مساجد در مدیریت امور مردم بوده‌ایم، امروز نیز مساجد، پایگاه انقلاب به شمار می‌روند.
شهردار قلب طهران همچنین توضیح داد: با تدابیری که دیده شده، بناست ان‌شاءالله مجمع محلات با هدف یاری‌رساندن در اداره امور محلی و تعامل بهینه با شهرداری مناطق تشکیل شود. ما نیز در منطقه ۱۲، ۶ ناحیه و ۱۴ محله داریم و این مجمع با اعضایی همچون یک امام جماعت، یکی از فرماندهان بسیج محلی، یک نفر از خیرین، یکی از استادان دانشگاه و نخبگان محلی، از معلمان، خانواده معظم شهدا، خواهران فعال محله و… برای هرکدام از این ۱۴ محله تشکیل خواهد شد.
دیدار با خانواده معظم شهدا نیز طبق روال هر هفته، پیش از جلسه ملاقات انجام شد که این هفته، شهردار منطقه و هیأت همراه در جمع خانواده گران‌قدر شهید والامقام امیر چترچی واقع در محله سنگلج حاضر شدند و با آنان به دیدار و گفت‌وگو پرداختند.
جلسات ملاقات مردمی منطقه ۱۲ در مساجد که تاکنون ۱۰ جلسه از آن به‌طور پیوسته، هم‌زمان با نماز مغرب و عشاء برگزار شده، معمولاً از چند روز قبل در فضاهای مختلف در سطح منطقه، با هدف دیدار با شهروندان در فضایی معنوی و بدون تکلف‌های رایج اداری اطلاع‌رسانی می‌شود. این جلسات بدون محدودیت زمانی است و تا ملاقات با آخرین نفر حاضر در مسجد ادامه خواهد داشت. مساجد خاتم‌الانبیاء، امام حسین (علیه‌السلام)، یزدی، آیت‌الله کاشانی، حاج رجبعلی، قائم، الله، علی‌بن‌الحسین (علیه‌السلام)، فائق و محمدی، ۱۰ مسجدی بودند که در آنها جلسات ملاقات مردمی برگزار شد.