منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد موفق به کسب جایزه پیشروان بهره وری دو ستاره شد
منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد موفق به کسب جایزه پیشروان بهره وری دو ستاره شد
اقتصادوتجارت :منطقه ویژه اقتصادی لامرد در هشتمین دوره ارزیابی جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران در سال ۱۴۰۰ موفق به دریافت جایزه پیشروان بهره‌وری دو ستاره شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، هشتمین دوره جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی در راستای ارتقای ظرفیت یادگیری، ترغیب سازمان ها برای پیمودن مسیر شکوفایی و تعالی، ایجاد فضای رقابتی سالم بین سازمانها و ایجاد فضای مناسب برای تبادل تجربیات سازمان‌ها برگزار گردید. دبیرخانه جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی پس از دریافت اظهارنامه های داوطلب جایزه تیم‌های ارزیابی را به گونه‌ای ساماندهی کرد که هیچ گونه شبهه تضاد منافع شخصی ارزیابان با منافع سازمان متقاضی پیش نیاید. منطقه ویژه اقتصادی لامرد در موضوعات فرهنگ سازی و حمایت، سرمایه های انسانی، منابع سازمانی، فرایند محصولات و خدمات، نتایج مشتریان و جامعه، نتایج جامعه، نتایج کارکنان و نتایج عملکردی بهره‌وری حائز رتبه برتر و دریافت جایزه پیشروان بهره‌وری دو ستاره گردید.

جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی به‌عنوان اولین جایزه دارای اعتبار از سوی سازمان ملی بهره‌وری ایران از سال ۹۱ تشکیل‌شده و هشت دوره جایزه را با موفقیت برگزار شده است . شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی و شرکت‌های خدماتی وابسته که قصد دارند سطح بلوغ کیفیت محصولات یا خدمات و بهره‌وری فعالیت‌های خود را در کلیه توانمندساز‌ها و نتایج مربوطه از طریق ارزیابی جایزه محک بزنند، در این جایزه شرکت می‌کنند. این مدل سازمان‌ها را از ابعاد مختلف از قبیل برنامه‌ریزی استراتژیک، طراحی و تولید محصولات و خدمات، بازاریابی و فروش، منابع انسانی، مدیریت تأمین‌کنندگان، مدیریت فن‌آوری و دانش و همچنین نتایج و شاخص‌های مرتبط ارزیابی نموده و سطح بلوغ سازمان را از بعد بهره‌وری و کیفیت مشخص و فرصت‌های بهبود را شناسایی و به سازمان کمک می‌کند تا پروژه‌ها و اقدامات بهبود را تعریف و اجرا کنند تا درنتیجه به سطح بلوغ بالاتری از کیفیت و بهره‌وری برسند.

لازم به ذکر است در پایان تیم ارزیابی از مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد و اعضای هیئت مدیره معاونین و مدیران شرکت و نیز از تلاش‌های مجدانه مدیر بهره‌وری تقدیر به عمل آوردند.