مناسب سازی بوستان پرنیان منطقه ۵ برای معلولان
مناسب سازی بوستان پرنیان منطقه ۵ برای معلولان
اقتصادوتجارت : همزمان با روز جهانی معلولان، مناسب سازی بوستان پرنیان توسط دکتر زاکانی شهردار تهران و احسان شریفی شهردار منطقه 5 به بهره برداری رسید.

به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، بوستان پرنیان واقع در منطقه ۵ که از مدتی پیش برای استفاده معلولان مناسب سازی شده بود با حضور آنلاین شهردار تهران و سخنرانی شهردار منطقه ۵ به بهره برداری رسید.

احسان شریفی شهردار منطقه ۵ در جریان این مراسم گفت: بوستان پرنیان یکی از بوستان هایی هست که به طور کامل مناسب سازی شده و محوطه بوستان، امکانات جنبی بوستان،ست های ورزشی معلولین و سرای محله جنب بوستان برای استفاده معلولان مناسب سازی کامل صورت گرفته و این بوستان یکی از چند بوستان منطقه ۵ است که برای معلولان آماده سازی شده است.

وی افزود: مساحت این بوستان ۸ هکتار هست و در محله سازمان برنامه جنوب قرار دارد. از سنوات گذشته تعداد زیادی ازجانبازان عزیز ساکن این محله شدند و با حضور برخی از معلولین تجمیعی در این محله ایجاد شد که با امکان سنجی صورت گرفته این بوستان برای مناسب سازی معلولین واجد شرایط تشخیص داده شد.

شهردار منطقه ۵ ادامه داد: پروژه از زمان ابلاغ در کمتر از یک ماه آماده سازی شد و همه امکانات آماده هست و اگر این اهتمام در همه تهران صورت بگیرد شاهد سهولت زندگی این قشر عزیز از جامعه هستیم چرا که معلولیت برای شهروندان نیست و این معلولیت شهر است و شهر باید خودش را از این معلولیت نجات دهد و از همه ظرفیت های آنها استفاده کند.

گفتنی است در جریان این مراسم دکتر زاکانی شهردار تهران که به صورت ویدئوکنفرانس و آنلاین با شهردار منطقه ۵ در ارتباط بود ضمن تقدیر و تشکر از شهرداری منطقه ۵ برای این اقدام بزرگ و ارزشمند، این بوستان را افتتاح کرد.