×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۴ مهر - ۱۳۹۹  
true
true
برکناری مدیران متخلف / مقررات جدید در تراکنش های بانکی

مقررات جدید در تراکنش های بانکی – رییس کل بانک مرکزی : تعیین هیئت سرپرستی برموسسات اعتباری ناسالم و متوقف کردن روند تخریبی آن‌ها در بازار و شروع اصلاح ترازنامه و حل کردن مشکلات ناترازی آن‌ها و تعیین تکلیف موسسات اعتباری غیر مجاز.

ادغام بانک‌ها و موسسات اعتباری وابسته به نیرو‌های مسلح در بانک سپه. این طرح طبق برنامه و با دقت، با همکاری ستاد کل نیرو‌های مسلح در حال تحقق در مراحل پایانی است.

تدوین و اجرای سیاست گذاری نوین پولی، سازمان دهی اضافه برداشت بانک‌ها و کاهش شدید حجم آن و منوط کردن هر گونه دریافت اعتبار و اضافه برداشت بانک‌ها به ارائه وثیقه.

اصلاح ضوابط تایید صلاحیت مدیران، نحوه شناسایی درآمد و حد مجاز تملک سهام بانک ها، با هدف ارتقاء نظام بانک مرکزی و التزام بانک‌ها به افزایش سرمایه از طریق تجدید ارزیابی دارایی‌ها آورده نقدی و صرف سهام و نیز تسریع در فروش اموال مازاد.

وضع مقررات جدید در تراکنش‌های بانکی: تفکیک حساب‌های تجاری اشخاص، محدودیت در تراکنش‌های اشخاص حقیقی و لزوم ارائه اسناد مثبته جهت اشخاص حقوقی و نیز حساب‌های تجاری، معرفی ضوابط جدید در بخشی از تراکنش‌ها و مبادرات چک‌های تضمینی برای مقابله با پولشویی.

تدوین و ابلاغ دستورالعمل نحوه امهال مطالبات معوق بانک‌ها در جهت رعایت ملاحظات و قواعد شرعی در امهال مطالبات. وصول مطالبات معوق بدهکاران کلان با پشتیبانی قوه قضاییه و پیگیری کمیته فرا دستگاهی، رسیدگی به مطالبات معوق.

** مقررات جدید در تراکنش های بانکی **

true
true
true
true

true