مرکز فعالیتهای قرآنی کیش افتتاح شد
مرکز فعالیتهای قرآنی کیش افتتاح شد
شبکه اقتصادوتجارت : حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی امام جمعه موقت تهران با حضور مدیرعامل سازمان منطه آزاد کیش و برخی از مسئولین این منطقه؛ مرکز فعالیت های قرآنی کیش را افتتاح کرد.
 گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، ظهر چهارشنبه ۱۴ آبان، امام جمعه موقت تهران در آئین افتتاح مرکز فعالیت های قرآنی کیش، این مجموعه را مرکز تصمیم سازی و تصمیم گیری به نور قران کریم عنوان کرد و گفت: تمام آیات قرآن و وحی با صدای بلند فریاد توحید، تفهیم حقیقت و عالم هستی به انسان تحت قدرت حکیمانه، عالمانه و ذات اقدس احدیت دارد و انسان نباید جز به قدرت خدای متعال به کسی توجه و تکیه کند.

به گفته ابوترابی فرد، آیه های قرآن انسان را به سوی حقیقت توحید هدایت می کند و حقیقت توحید در دو جمله تبیین شده است”فهم عزت ربوبیت و ذلت عبودیت” بنابراین انسان برای ارتباط با مبدا هستی و حقیقت عالم و توحید یک راه بیشتر ندارد و آن راه “علم، معرفت، عقلانیت، اندیشه و تفکر ” است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش فعالیت های “فرهنگی، قرآنی و مذهبی” جزیره کیش را هم تراز با بسیاری از مناطق مذهبی کشور دانست و افزود: نمونه بارز اقدامات فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش؛ افتتاح مرکز فعالیت های قرآنی کیش به عنوان مرکز راهبردی و راهبری بسیار قوی در مصلی کیش است.

حسن زاده تاکید کرد: با افتتاح مرکز قرآنی در مصلی بزرگ کیش تمام فعالیت های قرآنی در یک چار چوب منظم و مدیریت واحد آغاز خواهد شد.

وی با بیان این که مصلی کیش در زمینی به مساحت ۵ هکتار در جزیره ۹۵ کیلومتری احداث شده است نشان از یک عزم و نگاه بسیار بلند دارد که با حمایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش فعالیت های قرآنی و فرهنگی در این منطقه با سرعت بیشتری پیشرفت خواهد کرد.

امام جمعه کیش آغاز فعالیت های “فرهنگی، مذهبی و قرآنی” کیش را مدیون تلاش ها و مدیریت مدبرانه حجت الاسلام و المسلمین علیدادی امام جمعه سابق کیش عنوان کرد و اظهار داشت: در دوره مدیریت غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، فعالیت های فرهنگی و مذهبی خوبی در سطح گسترده در این منطقه انجام شده و این اقدام مورد استقبال شمار زیادی از مردم ولایتمدار جزیره کیش و مسئولین کشوری قرار گرفته است.

گفتنی است با برگزاری مراسم های مذهبی جزیره کیش توسط ۴۵ هیئت فعال در ایام ماه محرم، روز عاشورا و تاسوعا جمعیت کثیری از هیئت های مذهبی در این مکان مقدس و در سراسر کیش حضور بهم می رسانند، همچنین با حمایت مدیرعامل مردمی کیش غلامحسین مظفری؛ تعداد مساجد از ۳ مسجد به ۱۵ مسجد رسیده و تعدادی از مساجد با شکوه و نمونه ای در حال ساخت و ساز هستند.

شایان ذکر است در این مراسم سيد محمدرضا مداح مشاور و مدير كل حوزه رياست، ناصر آخوندي معاون توسعه مديريت و سرپرست معاونت اقتصادي، سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی، خسرو نشان معاون گردشگری و برخي از مديران سازمان منطقه آزاد كيش، مصطفي خانزادي معاون عمراني و زيربنايي دبيرخانه شوراي عالي مناطق آزاد، امیرحسین اسماعیلی دبیر کمیسیون صنایع و معدن، حجت الاسلام و المسلمین سلیمی عضو کمیسیون و عضو هیئت رئیسه مجلس، حجت الاسلام و المسلمین حسینی نیا عضو کمیسیون و رئیس کمیته صنایع نفت و گاز پتروشیمی، حجت اله فیروزی سخنگوی صنایع و معدن و فرهاد طهماسبی عضو کمیسیون صنایع و معدن مجلس حضور داشتند.