مجموعه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در بازارچه ستارخان راه اندازی می شود
مجموعه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در بازارچه ستارخان راه اندازی می شود
اقتصادوتجارت : شهردار منطقه 2 از راه اندازی مجموعه کارآفرینی ویژه زنان سرپرست خانوار جنب بازارچه ستارخان درآینده نزدیک خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲، مهدی صالحی در نشست هم اندیشی بانوان فعال و کارآفرین اجتماعی که با حضورفاطمه قاسم پور، رئیس فراکسیون زنان وخانواده در مجلس شورای اسلامی، سوده نجفی،عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران و جمعی از زنان فعال اجتماعی برگزار شد، گفت: باتوجه به جایگاه و نقش بانوان در خانواده به طورحتم هر فعالیتی درزمینه توانمندسازی بانوان، سرمایه گذاری در حوزه خانواده است.
وی در تشریح زیرساخت های منطقه در حوزه زنان گفت: مجموعه شهربانو و مراکز توانمند سازی کوثر از جمله زیرساخت های موجود برای زنان است که ظرفیت های این مجموعه ها،فرصتی را برای توانمند سازی بانوان فراهم کرده است و مدیریت منطقه آمادگی را دارد تا با تمام توان و با استفاده از امکانات موجود این ظرفیت ها را تقویت کند.
صالحی افزود: در راستای حمایت از بانوان کارآفرین و سرپرست خانوار، مجموعه کارآفرینی در فضایی به مساحت ۷۰۰متر در آستانه سال نو جنب بازارچه ستارخان راه اندازی می شود
شهردار منطقه۲ با بیان اینکه ایمن سازی نقاط بی دفاع شهری یکی از اولویت برنامه های مدیریت شهری منطقه برشمرد و گفت: تجهیز و مناسب سازی بوستان های مادر و کودک از دیگر برنامه های پیش بینی شده در حوزه بانوان است.
فاطمه قاسم پور، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی در این نشست با اشاره به اینکه لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان با فوریت در دستور کار مجلس است، گفت: در بحث توانمندسازی و حمایت از بانوان ،همزمان با قانونگذاری باید برای اینکه قانون عملکرد مطلوبی داشته باشد به دنبال گفتمان سازی باشیم و بنابراین تلاش داریم تا با تعامل با زنان فعال و تاثیرگذار بتوانیم دراین مسیر حرکت کنیم.
رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای جامعه بانوان شهر تهران تشکیل حلقه‌های میانی در مدیریت جدید به عنوان کنشگران اجتماعی که می‌توانند حلال مسائل باشند، ضروری است.
وی با تاکید براینکه در بحث حمایت از زنان سرپرست خانوار باید در کنار طرح های حمایت اجتماعی به دنبال ایجاد بستر برای بالندگی این افراد باشیم، افزود: اقدامات شهرداری تهران در حوزه حمایت از زنان سرپرست خانوار یکی از طرح های موفق در این بخش است چون چرخه حمایتی و توانمندسازی را همزمان با هم در نظر گرفته است.
سوده نجفی،عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران درادامه این نشست،تقویت کارآفرینی اجتماعی با نقش تسهیل‌گری شهرداری تهران را از رویکردهای مورد توجه شورای ششم برشمرد و گفت: اعتقاد بر این است که کارآفرینی دو بعد دارد، یکی ایجاد اشتغال و کاهش آسیب‌های اجتماعی که باعث بالارفتن میزان آمار ازدواج و کاهش طلاق و آسیب‌های اجتماعی می‌شود و دیگر از نگاه ایجابی در زمینه اشتغال است.
رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: از جمله وظایف شهرداری تهران تسهیل گری است و کارآفرین اجتماعی مد نظر است.
نجفی ابراز امیدواری کرد که با همکاری بیشتر مجموعه شهری و مجلس شورای اسلامی بتوان به اهداف خود در زمینه حل مسائل و مشکلات بانوان نائل شد.